Alternatywa dla sufitów podwieszanych

 

Podwieszane sufity powoli odchodzą do przeszłości, a ich miejsce coraz częściej zajmują wersje napinane, które pozwalają na uzyskanie jeszcze lepszych efektów pod względem kreatywnego zaaranżowania wnętrz i to niezależnie od tego, czy chcemy taki sufit mieć naciągnięty na płasko, czy też uformować go w jakieś ciekawe kształty.

Oryginalnie wyglądający sufit

sufit barrisolTe nietypowe sufity coraz częściej zastępują sufity podwieszane, zarówno w miejscach publicznych, jak i w domach. Jedną z największych zalet sufitów podwieszanych jest to, że podczas ich montażu nie trzeba zabezpieczać wszystkiego, jak do remontu ponieważ sufity te nie pylą, są wykonane ze specjalnej folii, którą można naciągnąć na nasz sufit, lub formować w przeróżne kształty. Sufit barrisol charakteryzuje się największą wytrzymałością na rynku dlatego jest najchętniej wybierany wśród sufitów napinanych. Taki sufit jest świetną alternatywą dla tradycyjnego sufitu podwieszanego ponieważ można go stosować również w przypadku niskich pomieszczeń, a także za jego sprawą optycznie je powiększyć. Sufity napinane można bowiem kupować z nadrukowanymi grafikami, a także dodatkowo łączyć je z podświetleniem ledowym, co potrafi dać niesamowicie realistyczne efekty. Dzięki temu, że nie zajmują one miejsca w przeciwieństwie do sufitów podwieszanych, te sufity możemy stosować nie martwiąc się o to, że mamy niskie pokoje w domu.

Nowoczesny wygląd naszych sufitów to nie jedyny powód dla którego zainwestować w taki sufit. Sufity te są ognioodporne, a także odporne na zawilgocenia, co czyni je tym samym higienicznymi i łatwymi w utrzymaniu w czystości. Sufity napinane świetnie ukrywają wszelkiego rodzaju nierówności i pęknięcia zwykłego sufitu. Można je kupić także w jednolitym kolorze, a także zdecydować się, czy chcemy wykończenie połyskujące, czy może matowe.