Ceny mieszkań i domów na sprzedaż

Ceny mieszkań i domów na sprzedaż lub wynajem w Katowicach i okolicach są bardzo różne, zresztą podobnie jak we wszystkich innych miastach.

Mieszkania na sprzedaż są potrzebne.

Mieszkanie na sprzedażCeny mogą się wahać nawet o kilkaset złotych za mieszkanie do wynajęcia, aż do kilkudziesięciu tysięcy za gotowy dom z działką na przedmieściach. Od czego zależy cena domu i mieszkania? Czym są spowodowane takie wahania cen? Czy to tylko kwestia własnej wyceny właściciela czy też wypadkowa tej ceny, rynku zbytu i możliwości kupujących? Każdy przypadek na pewno trzeba rozpatrywać osobno, ale widocznych jest kilka prawidłowości i kilka cech na które trzeba zawracać uwagę. Przeglądając mieszkania do wynajęcia możemy przeczytać, ze wszystkie z nich znajdują się z cichej i spokojnej okolicy, ale w pobliżu są też supermarketu, przystanki autobusowe i tramwajowe, budynki usługowe, apteki, banki i inne instytucje. To w końcu mieszkamy w cichej okolicy czy przy handlowej ulicy? Niestety, niewielu zauważa ten paradoks i daje się nabierać na takie ogłoszenia. Omówmy mieszkania na sprzedaż Katowice. Bywają nieumeblowane lub umeblowane. Z tymi pierwszymi nie ma problemu, bo wszystko jest jasne. W tych drugich trzeba obejrzeć wcześniej te meble. Ceny takich mieszkań są droższe, ale nie zawsze słusznie. Właściciele zawyżają ceny, bo są tam meble, ale często są to stare meblościanki wytarte kanapy i liniejące dywany. Taniej byłoby nam wydać pieniądze na nowe meble niż płacić więcej za mieszkanie. Trzeba też zwracać uwagę na ogrzewanie. Najgorsze jest ogrzewanie gazowe, szczególnie w starych kamienicach i blokach, które mają bardzo słabą izolację, nieszczelne okna, przez co płacimy nawet kilkaset złotych za miesiąc ogrzewania w sezonie zimowym.

Bardziej problematyczne są mieszkania na sprzedaż, ponieważ trzeba znać się na budownictwie i widzieć wady konstrukcyjne, niedoróbki w wykończeniówce, krzywo wyszlifowana ściana, przez którą płytki nie leżą równo, czy źle zamontowane panele. Nikt przecież nie chce kupić wadliwego domu, w który potem będziemy musieli remontować.