Ciepły kokon dla dziecka

Wyprawka niemowlęca zawiera bardzo dużo przydatnych dziecku rzeczy. Przede wszystkim muszą się w niej znaleźć Ubranka oraz środki do codziennej czystości. Dodatkowo takie akcesoria jak kokon niemowlęcy także jest coraz częściej kupowane przez rodziców. Sprawdza się on szczególnie w przypadku noworodków oraz dzieci do ukończenia przez nich pierwszego roku życia.

Kolorowe kokony dla najmłodszych

kokon niemowlęcy dla dziewczynkiFajny kokon niemowlęcy dla dziewczynki znajdziemy w różowym kolorze. Dla chłopców natomiast rodzice najczęściej kupują tego typu rzeczy jak pościel w kolorze niebieskim lub zielonym. Oczywiście można też wybrać w różne wzory np. w motylki, kokardki, samochody czy też ciężarówki. Najważniejsze by w składzie takiego kokonu znajdowała się stuprocentowa bawełna. Można ją prać w temperaturze maksymalnej 30°, prasować tylko ze strony bawełny oraz nie wolno jej czyścić chemicznie. Zazwyczaj kokon dla noworodków ma wymiary około 75 na 100 centymetrów długości. W środku kokonu znajduje się miękkie pikowane wypełnienie, który jest anty alergiczne. Dlatego można powiedzieć że są one bardzo bezpieczne nawet dla wrażliwych dzieci. Cena za taki kokon zależy oczywiście od firmy. Najczęściej produkcją tego typu rzeczy za zajmują się małe firmy szyjące hand made. Możemy zakupić od około 100 zł do 300 zł.

Zazwyczaj niektóre dodatki, które wydają się potrzebne są tak naprawdę zbędne. Natomiast o tym dowiadują się rodzice już po fakcie. Niewątpliwie do rzeczy, które się bardzo przydadzą noworodkowi możemy zaliczyć kokon. Dziecko czuję się w nim bardzo bezpiecznie oraz jest mu miękko i przyjemnie. Dodatkowo kokon chroni dziecko przed upadkiem np. z łóżeczka. W sprzedaży mamy także pokona dla starszych dzieci np. takich dwuletnich są one wtedy zazwyczaj droższe.