Co warto wiedzieć o audytach energetycznych?

Izolowanie termiczne budynku oraz rozsądne gospodarowanie zasobami energetycznymi naszej firmy jest rzeczą, na którą nasza uwaga powinna zostać zwrócona jak najszybciej. Przygotowanie się na sezon grzewczy sprawi, że rachunki związane z ogrzewaniem oraz zużyciem energii elektrycznej nie doprowadzą nas do bankructwa.

Czego dotyczą profesjonalne audyty energetyczne?

co to jest audyt energetycznySposobem, który pozwala na zaplanowanie przyszłych inwestycji jest audyt energetyczny. Dzięki niemu będziemy mogli uzyskać wiele interesujących nas informacji. Będziemy musieli za niego zapłacić, jednak będzie on niezwykle przydatny dla każdego przedsiębiorcy oraz gospodarza. Coraz więcej osób interesuje się tym, jak przebiega taki audyt. Opłaca się mieć wiedzę na temat tego co to jest audyt energetyczny i jakie są korzyści z jego przeprowadzenia. W pierwszej kolejności osoba przeprowadzająca audyt energetyczny sprawdzi, jaki jest obecny poziom termoizolacji w kontrolowanym budynku. W tym celu sprawdzeniu podda wszystkie elementy konstrukcyjne, od fundamentów, przez ściany, po dach budynku. Następnym punktem, też związanym z termoizolacją, będzie kontrola okien i drzwi, które tez potrafią bardzo często być źródłem wysokich rachunków za energie elektryczną i ogrzewanie. Jest to skuteczny sposób na zmniejszenie rachunków. Audyt przedstawiony nam zostanie w formie sporządzonego raportu.

Taki dokument można następnie wykorzystać jako załącznik podczas składania wniosków o pieniężną premię termomodernizacyjną za swój budynek lub przy staraniu się o dofinansowanie do termomodernizacji swojego budynku. Znacznie zmniejszy to wszystkie koszty inwestycyjne, które musimy ponosić, co może okazać się przydatne. Termomodernizacja jest obecnie jednym z wymogów technicznych nowych konstrukcji.