Daszki szklane i balustrady w ogrodzie

Szkło jest już obecne w naszych domach i firmach, czas by trafiło do ogrodu. Szklane balustrady czy drzwi zagościły już na dobre w naszych mieszkaniach, a zabudowy szklane coraz częściej stają się standardowym wyposażeniem firm. Nawet nowość jaką jest grafika na szkle zdobywa w błyskawicznym tempie niesamowitą popularność.

Daszki szklane i balustrady – dlaczego są warte uwagi?

Daszki szklaneTeraz przyszłą kolej na wprowadzenie szkła do ogrodu. A w zasadzie przypomnienia go, bo szkło jest obecne tam od bardzo dawna. Ogrody zimowe, cieplarnie, szklarnie, oranżerie, dawniej były bardzo popularne wśród arystokracji. Wraz z rozwojem techniki ceny takich konstrukcji spadły dzięki czemu są one dostępne dla większości z nas. Nowością są natomiast balustrady szklane na balkonach i tarasach. Metalowe konstrukcje wyszły już z mody, a dawne okropne żółtawe szkło włożone z szybko rdzewiejącą metalową ramę na szczęście odeszło w zapomnienie. Obecnie najpopularniejsze są całkowicie przeźroczyste szklane balustrady, złożone z kilku równych płyt. Szkło pojawia się także na zadaszeniach. Daszki szklane pasują do szklanych balustrad i są łatwiejsze w utrzymaniu czystości niż daszki metalowe, a poza tym trwalsze. Bardzo ciekawym i niespotykanym do tej pory zjawiskiem byłaby grafika na szkle. Grafika na panelach tworzących szklane balustrady na balkonie czy tarasie byłaby na pewno niezwykle efektowna i przyciągająca wzrok. Nie należy jednak przesadzać z grafiką. Zbyt pstrokate kolory nie są dobre, także bardzo rozbudowane grafiki pełne małych elementów się nie sprawdzą, ponieważ będą nieczytelne z daleka. Prostota sprawdzi się tu najlepiej, a mniej znaczy więcej. Najlepszy byłby przykładowo widok chmur czy morza.

Prosty, w stonowanych kolorach, widoczny z daleka. Można zawsze użyć grafiki tylko na jednym panelu, wtedy możemy sobie pozwolić na większa dowolność.