Dywaniki samochodowe welurowe a cisza w samochodzie

Mało kto wie o tym, że dywaniki samochodowe to nie tylko i wyłącznie porządek w naszym samochodzie. Dywaniki te spełniają również inne funkcje. Jakie na przykład? Powodują, że nie ślizga się nam noga, jeżeli samochód ma tam jakieś wstawki pośrodku, na których może pośliznąć się nam noga.

Dywaniki samochodowe welurowe ze sklepu są grube

dywaniki samochodowe welurowe sklepNie raz można zobaczyć w samochodach wstawki, które nie nadają się do niczego, jednak są. Znane są nawet sytuacje, w których spowodowały one wypadek, ponieważ noga „uciekła” ze swojego miejsca. Dodatkowym aspektem, na który można zwrócić uwagę w przypadku dywaników jest to, że znacznie zmniejszają hałas w samochodzie. Jak to sprawdzić? Przejedź się w swoim samochodzie, możesz zaufać swoim uszom, albo i weź choćby smartfona z testerem decybeli. Raz przejedź się z dywanikami raz bez. Nie wiem w sumie jak w przypadku nowszych samochodów lub klasy wyższe, mówię tutaj o klasycznych samochodach, jakie jeżdżą w większości u nas na naszych drogach. To tak samo, jak w kombi zawsze będzie trochę głośniej od sedana. Sedan ma bardziej wyciszone wszystko ze względu na to, że nie mamy półki z tyłu jak w kombi. Jednak maty do bagażnika mogą trochę wyciszyć również hałas dochodzący stamtąd. A jakie dywaniki lepsze będą do wyciszenia? Wydaje mi się że lepsze powinny dywaniki samochodowe welurowe sklep ze względu na swoją grubość, jednak z drugiej strony wcale nie jestem pewien, czy guma nie lepiej izoluje akustyki. Nie testowałem tego, więc nie jestem w stanie wypowiedzieć się tak dokładnie czy nie lepsze będą dywaniki samochodowe gumowe.

Nie mniej jednak warto wiedzieć, że dywaniki samochodowe to nie tylko porządek, ale i większe bezpieczeństwo od głupich wypadków spowodowanych poślizgnięciem ale i cisza w naszym samochodzie.

Największy wybór dywaników znajdą Państwo na stronie:

http://motoryzacyjny.pl/7-dywaniki-welurowe