Elektroniczne podpisywanie dokumentów

W dobie internetu coraz więcej spraw załatwiamy przy pomocy komputera z dostępem do sieci, ponieważ jest to znacznie wygodniejsze. Nie musimy wychodzić z domu, stać w kolejce w urzędzie, dzięki czemu zaoszczędzamy mnóstwo czasu. Obecnie prawie wszystko jesteśmy wstanie załatwić przez internet. Ważniejsze dokumenty musimy podpisać, nie trzeba tego robić ręcznie, wystarczy podpis elektroniczny.

Mobilne podpisywanie dokumentów

mobilny podpis kwalifikowanyKażda wizyta w urzędzie wiąże się z dużą ilością spędzonego tam czasu. Rzadko kiedy się zdarza tak, że załatwiamy coś od ręki. Jest to główny powód, który sprawia, że tak wielu ludzi decyduje się na załatwianie wszystkich spraw za pośrednictwem internetu. Pomijając zwykłych ludzi, którzy sprawy urzędowe załatwiają raz na jakiś czas, a skupiając się na firmach, dużo łatwiej jest nam zrozumieć dlaczego każdy omija urzędy szerokim łukiem. Osoba prowadząca małą pracownie geodezyjną, która tygodniowo wykonuje od pięciu do piętnastu robót geodezyjnych, musiałaby w starostwie bywać kilka razy w tygodniu. Mobilny podpis kwalifikowany sprawia, że wszystko możemy załatwić z biura. Składamy operat, podpisujemy go przy pomocy podpisu kwalifikowanego i wysyłamy przez specjalną stronę internetową. Pozostałe sprawy związane z oddawaniem robót geodezyjnych możemy załatwić za pośrednictwem poczty internetowej lub telefonu. Pozwala to zaoszczędzić nawet kilkanaście godzin w skali miesiąca, co jest bardzo dobrym wynikiem.

Patrząc na to jak dużo czasu możemy zaoszczędzić załatwiając wszystkie sprawy urzędowe przez internet, zauważamy że warto wyposażyć się w taki podpis. Przy pomocy takiego podpisu możemy załatwić dosłownie każdą sprawę urzędową. Należy tylko pamiętać o tym, aby taki podpis nie trafił w niepowołane ręce.