Haft na odzieży techniką komputerową

Do wykonywania haftu czy nadruku na odzieży używa się najróżniejszych technik czasem bardziej skomplikowanych, a czasem bardzo prostych. Najpopularniejszym sposobem spersonalizowania odzieży jest oczywiście nanoszenie gotowych wzorów z tworzywa sztucznego na powierzchnię.

Dokładne ozdabianie odzieży haftem komputerowym

precyzyjny haft komputerowy na odzieżyNie jest to jednak najbardziej trwała metoda, gdyż tak ozdobione elementy odzieży często podatne są na uszkodzenia, a naniesione elementy pękają lub odchodzą od powierzchni bardzo szybko. Znacznie lepszym sposobem jest więc zastosowanie haftu komputerowego. Jest to metoda bardzo podobna do druku na materiale, zwłaszcza po porównaniu końcowego wyglądu odzieży w obydwóch tych metodach wykonywania odzieży, aczkolwiek jest znacznie trwalsza i czasem zdecydowanie bardziej estetyczna. Nowoczesny, precyzyjny haft komputerowy na odzieży, wykonany za pomocą najlepszych i najbardziej dokładnych maszyn nie będzie odróżnialny od nadruku na pierwszy rzut oka, chyba że ma on być od razu rozpoznawalny jako haft na materiale. Najczęściej taki haft jest wykorzystywany do wykonywania symboli drużyn sportowych na odzieży, lub też do tworzenia fanowskiej odzieży o niecodziennym wykonaniu. Niektóre firmy stosują jednak ten rodzaj druku do ozdabiania domowego wyposażenia, zasłon czy nawet obrusów upodabnianych do bardzo klasycznych odmian, aczkolwiek tworzonych za pomocą nowoczesnych metod.

Coraz więcej zakładów wykonujących nadruki na odzieży na zamówienie wprowadza również możliwość ozdabiania odzieży za pomocą haftu komputerowego. Jest to często bardziej imponująca metoda niż farbowanie odzieży z użyciem nadruku, i na pewno o wiele trwalsza. Raz naniesiony haft zazwyczaj pozostaje nienaruszony aż do czasu zużycia elementu ubrania na którym jest wykonany.