Jak dopasować kolor farby i żaluzje do naszego domu?

Na rynku bejc i farb ciągle dzieje się coś nowego. Nowoczesne bejce i farby, które od pewnego czasu są dostępne w sklepach pozwalają uzyskać bardzo interesujące efekty. Na wrocławskim rynku bejc na uwagę zasługuje bejca akrylowa przeznaczona do malowania ścian, drewna i metalu.

Żaluzje gromadzą kurz

żaluzjeBejca ta jest wodorozcieńczalna. Powierzchnia pokryta tą bejca staje się metaliczna, tworzą się na niej niezwykłe efekty dekoracyjne. Inna nowość to farba metaliczna z połyskiem. Farba ta jest przeznaczona do malowania ścian. Można nią malować ściany wykończone tradycyjnym tynkiem, ściany z płyt gipsowo-kartonowych, ale też ściany uprzednio wykończone papierową tapetą. Kolejna nowość w świecie farb to farba tablicowa. Jest to idealna farba do malowania ścian w pokojach dziecięcych. Po ścianie pokrytej farbą tablicową dzieci mogą do woli rysować czy pisać. Ściana pokryta taką farbą zachowuje się jak szkolna tablica, powstały rysunek czy napisy bez trudu usuniemy przy pomocy wilgotnej gąbki. Farba jest przeznaczona także do malowania powierzchni drewnianych. Prawdziwe i sztuczne futra początkowo można było oglądać jedynie na wybiegach. Stamtąd trafiły do naszych mieszkań. Są bardzo modnym dodatkiem, z tym że są to głównie futra sztuczne. Miękkie i puszyste materiały każdemu wnętrzu dodają ciepła. Królują wśród nich materiały obiciowe różnego rodzaju. Nie brakuje więc grubo tkanej wełny, matowego boucle, ale także różnego rodzaju pluszu. Bardzo modne są nie tylko futra, ale także zamsze, naśladująca zamsz alcantara i skóry. We wnętrzach mogą znaleźć się zarówno imitujące futro dzikich zwierząt koce, poszewki z ekologicznego futra, otulone wełnianym ocieplaczem termofory, jak też pufy, pokrowce na krzesła, dywany. Tego typu tkaniny wymagają odpowiedniej pielęgnacji.

Poszewkę uszytą ze sztucznego futra trzeba prać ręcznie, a po wysuszeniu starannie wyczesać, aby nadal była puszysta. Wełniane dywany, prawdziwe skóry trzeba regularnie odkurzać, wcześniej można posypać je mąką ziemniaczaną i dopiero odkurzyć. W ten sposób łatwiej usuniemy zgromadzony w nich kurz. Futrzane ściereczki idealnie odkurzą żaluzje.