Jak działa mata wygłuszająca?

Mieszkanie w bloku lub w domu szeregowym niesie za sobą plusy, ale również minusy. Jednym z nich jest hałas. Szczególnie dotyczy to budownictwa starego typu. Jakie użyć materiały do poprawy komfortu życia w takich miejscach? Może izolacja akustyczna?

Jak wygłuszyć ścianę?

mata wygłuszającaZdarza Ci się, że wracając po pracy masz chęć włączyć swoją ulubioną muzykę, ale w tym czasie słyszysz za ściany wydobywające się dźwięki od sąsiadów, którzy w tym czasie kłócą się ze sobą. Więc zastawiasz się jak sobie z tym poradzić. Jednym z nich jest wygłuszenie pomieszczenia, wiedząc że taka czynność spowoduje zmniejszenie nieco powierzchni. Taka izolacja akustyczna polega na kładzeniu pod podłogę (panele, płytki, parkiety) oraz na ścianę mat wygłuszających. Maty ścienne mogą być już dekoracyjnymi matami, a więc nie wymagających już żadnych dodatkowych prac wykończeniowych wnętrza. mata wygłuszająca wykonana jest zazwyczaj z wełny mineralnej lub innego materiału izolacyjnego. Do przymocowania mat używa się stelaży oraz płyt. Pracę te przebiegają w kilku etapach. Po pierwsze zanim przystąpimy do montażu profili, musimy najpierw okleić ściany folią dźwiękoszczelną. Później przystępujemy do montażu dolnych i pionowych profili. Na końcu montujemy profile na suficie. Po tym przystępujemy do instalowania wełny mineralnej, ważne jest aby szczelnie otulała łączniki profili. Po wyłożeniu wełny przystępujemy do przykręcania płyt. Po przykręceniu płyt należy wypełnić łączenia gipsem szpachlowym w celu pozbycia się nierówności. Po wykonaniu tego możemy przystąpić do malowania lub tapetowania ścian.

Tak zakończona praca pozwoli nam na zapewnienie ciszy i spokoju, którego nam brakowało. Ważne jest aby w trakcie tych prac postępować zgodnie z instrukcją i wykorzystać odpowiednio do tego materiały, a w razie wątpliwości zapytać się specjalistę.