Jak wysoka może być jagoda kamczacka?

Dzięki posiadaniu na swoim terenie różnych drzewek oraz krzewów owocowych można po pewnym czasie cieszyć się pysznym smakiem wielu owoców. Jednak trzeba się dobrze zastanowić nad tym na jakie konkretnie gatunki oraz odmiany się zdecydować. Chodzi zarówno o kwestie tego co najlepiej smakuje, a także co zdoła wyrosnąć.

Kiedy należy przycinać niezwykle znaną kamczacką jagodę?

smaczna jagoda kamczacka auroraŚwietnym wyborem okazuje się jagoda kamczacka aurora. Jest to w pełni mrozoodporny krzew. Dlatego też nie trzeba się martwić o wpływ zimna na tę właśnie roślinę. Trzeba jednak postarać się, żeby owocowała jak najlepiej. W tym celu najlepiej sprawdza się zapylanie krzyżowe, czyli sytuacja gdzie jedna odmiana zapyla się z inną odmianą jagód. Trzeba wybrać odmianę jagody kamczackiej, która kwitnie w podobnym czasie co aurora. Poszczególne krzewy sadzi się co półtora metra między sobą. Jeśli z kolei chodzi o przycinanie to dopiero po około pięciu latach wykonuje się pierwsze cięcia. Ogółem ten krzew jest w stanie rosnąć nawet do półtora metra wysokości. Smaczna jagoda kamczacka aurora jest coraz częściej wybierana w Polsce. Sadzonki można dostać bez żadnego problemu, dlatego też warto postarać się o znalezienie dobrego sklepu z takimi właśnie produktami i zamówić dla siebie idealne sadzonki. Z pewnością będzie można być w pełni zadowolonym gdy już po paru latach zaczną owocować. W czerwcu lub lipcu można liczyć na owoce. Większość osób jest z nich naprawdę zadowolona.

Sam jestem wielkim fanem różnego rodzaju owoców i przyznam, że posiadanie własnych drzewek oraz krzewów to coś wspaniałego. Dzięki nim można w każdej chwili cieszyć się pysznymi przetworami, bo jednak to właśnie w tym celu je głównie hoduje. Szczególnie w czasie zimy ten smak jest czymś cudownym.