Jaką wyciągarkę samochodową wybrać?

Przed wyjazdem samochodem terenowym w trasę pełną błota, adrenaliny i ryzyka utknięcia samochodu w trakcie jazdy, należy zaopatrzyć się w odpowiednią wyciągarkę samochodową. Bezpieczeństwo na drodze jest najważniejsze niezależnie czy jest to droga betonowa czy gruntowa. Warto więc mieć na wyposażeniu sprzęt, który wyciągnie pojazd z każdych kłopotów.

Wyciągarki samochodowe do zadań specjalnych

wyciągarka samochodowaZakup wyciągarki samochodowej, to inwestycja, która powinna zostać dopasowana do zastosowania, aby mogła w pełni spełniać swoją rolę. Zarówno do tras terenowych, jak i do rekreacyjnej jazdy, należy dobrać sprzęt, który w każdej sytuacji zapewni bezpieczeństwo. W zależności od ciężaru samochodu i stopnia skomplikowania trasy, sprawdzi się inny rodzaj wyciągarki. W innych sytuacjach najważniejsza będzie precyzja i moc pobierana z silnika samochodu a w innych szybkie działanie bez ingerencji w działanie pojazdu. Wyciągarka samochodowa może być ręczna lub mechaniczna, gdzie mechaniczna posiada napęd wciągania liny a ręczna wymaga użycia mięśni. Możemy wyróżnić również modele elektryczne oraz hydrauliczne, z których te pierwsze pobierają energię z akumulatora a drugie działają za pomocą własnego hydraulicznego silnika. Innymi aspektami, na które można zwrócić uwagę wybierając wyciągarkę jest ich moc, uciąg oraz rodzaj montażu. Każdą z tych rzeczy należy dopasować do posiadanego samochodu.

Do jazd terenowych najlepsze będą wyciągarki mechaniczne i hydrauliczne, których duża moc i powolne nagrzewanie wyciągną z opałów każdy, nieważne jak ciężki samochód. Do jazd po prostszych trasach natomiast najlepsze będą elektryczne wyciągarki samochodowe, których szybkie działanie i niska cena zachęcą nie jedną osobę do spróbowania swoich sił w terenowych trasach.