Komfortowe domy drewniane

Spełnienie marzeń o własnym domku jest dziś jeszcze bardziej realne niż kiedyś. Przede wszystkim dlatego, że na rynku jest dostępnych wiele modeli domów, które nie wymadajauzywania cegieł czy betonu, a to znacznie ułatwia sprawę.

Ile zajmuje budowa domu z drewna? 

domy drewnianeNa rynku budowniczym oferowane są różne modele domów, które nadają się na budynki całoroczne lub letniskowe. Mogą być wykonywane przynajmniej kilkoma metodami, które wymagają zastosowania odmiennych materiałów i technik ich łączenia. Za granicą już od dawna są popularne domki kanadyjskie, które mają lekką konstrukcję i w zdecydowanej części składają się z drewna. Kiedyś był to jedyny materiał wykorzystywany do budowy domu, a ludzie nie mieli problemu z ich ociepleniem. Dziś coraz częściej się powraca do tracycyjnych modelu, choć, posiadają nowoczesne konstrykcje i metody budowlane. Domy drewniane stanowią przeważnie modele letniskowe, które są znacznie mniejsze i lżejsze niż jednorodzinne. Nową metodą budowy domów drewnianych jest składanie ich z gotowych elementów, czyli prefabrykatów, które są wcześniej przygotowywane w halach produkcyjnych firm budowlanych. W pozostałych przypadkach, domy mają szkieletowe konstrukcję wykonane ze specjalnych belek drewnianych, które potem są wypełniane drewnianymi deskami lub gotowymi płytami. Takie domy mogą stanowić również jednorodzinny model, ponieważ są izolowane od podłoża i posiadają odpowiednie ocieplenie w ścianach i dachu. Ich znacząca zaletą jest atrakcyjna cena.

Co prawda, drewno dziś jest drogim materiałem i niekiedy nawet trudno dostępnym, ale ciągle pożądanym w budownictwie. To najlepszy, naturalny materiał budowlany, który pozwala budynkowi pochłaniać i oddawać wilgoć, przez co zachowana jest właściwa cyrkulacja powietrza.