Kupno soli kamiennej

Bardzo lubię wszystkie nowinki kulinarne i staram się ciągle wymyślać, jakieś niecodzienne dania na obiad. Ostatnio dowiedziałam się o nowej metodzie marynowania mięsa w soli. Koleżanka z pracy podpowiedziała mi, że mięso zamarynowane w taki sposób po upieczeniu jest niezwykle delikatne w smaku i miękkie, wprost rozpływa się w ustach. Zdecydowałam się wypróbować tę metodę.

Gdzie w Warszawie kupię sól kamienną?

sól kamienna warszawaOkazało się jednak, że do takiego dania, lepiej wykorzystać sól kamienną, a nie zwykłą, białą sól z jakiej większość osób na co dzień korzysta w kuchni. Dowiedziałam się bowiem od koleżanki, że sól kamienna jest pozbawiona wszelkich chemicznych dodatków. To czysta sól, która jest bardzo dobra w smaku i świetnie sprawdza się w przypadku dań rybnych i mięsnych. Przekonała mnie ona do kupna takiej soli, jednak wcześniej musiałam znaleźć miejsce, gdzie taki produkt dostanę. Była mi potrzebna naprawdę wysokojakościowa i dobra sól kamienna Warszawa to duża miejscowość, dlatego bez problemu udało mi się znaleźć w okolicy odpowiedni sklep. Sklep ten znajdował się w samym centrum Warszawy, po drodze z pracy do mojego mieszkania, dlatego wstąpiłam tam jeszcze tego samego dnia. Bez problemu udało mi się tam dostać zdrową i naturalną sól kamienną, sprzedawaną w wygodnych, wielokrotnie zamykanych workach strunowych o pojemności jednego kilograma.

Już w przyszły weekend wykorzystałam tą sól w kuchni. Mięso zamarynowane z pomocą soli kamiennej, faktycznie okazało się bardzo smaczne. Z tej soli korzystam już od dłuższego czasu i jestem bardzo zadowolona. Bardzo dobrze pasuje ona do większości dań, a także przetworów, ponieważ jest gruboziarnista i bardzo szybko rozpuszcza się w wodzie. Jestem zadowolona z tego, że udało mi się ją tak łatwo dostać.