Naturalny sposób na oczyszczenie organizmu

Ajuwerda jest sposobem na życie i rodzajem filozofii wschodu. To połączenie medytacji, stylu życia i diety. Dzięki ajuwerdyjskim ćwiczeniom można dojść do harmonii duszy i ciała. Jednak najlepiej stosować ajuwerdyjskie metody jako detoks, czyli sposób na naturalne oczyszczenie organizmu z zalegających w nim szkodliwych toksyn. 

Jak funkcjonuje dieta typu Ajuwerda?

detoks ajurwedyjskiDalekowschodnie asany pomagają ćwiczyć ciało. Są też częścią bardzo ważnej medytacji. Praktyki ajuwerdyjckie obejmują także dietę oczyszczającą. Naturalna detoksykacja ma na celu odzyskanie sił witalnych. Wystarczy skorzystać z odwiecznych receptur, by przywrócić ciału równowagę wodno-chemiczną. Naturalne oczyszczanie organizmu funkcjonuje jako detoks ajurwedyjski. Polega on na całkowitej eliminacji z diety szkodliwych substancji. Mowa tu nie tylko o mięsie i produktach odzwierzęcych, lecz także o wszelkich sztucznych produktach. Ajuwerda to technika żywienia w zgodzie z naturą i wszechświatem. By uwolnić ciało i umysł od tego wszystkiego, co krępuje energię życiową, trzeb radykalnych zmian. Detoks, jaki proponuje Ajuwerda jest metodą bezpieczną i sprawdzoną. Jednak ze względu na wielowiekową tradycję wschodu, lepiej powierzyć detoks specjalistom od medycyny naturalnej i tradycyjnej. Tylko dzięki połączeniu kilku czynników w jednym czasie można zyskać spektakularny efekt oczyszczenia ciała i duszy. to ważny krok w stronę odchudzania i zmiany stylu życia. 

W technice Ajuwerdy stykają się wartości cielesne i duchowe. Dla ducha potrzebne są medytacje, a dla ciała detoks. Ajuwerda przekazuje wiedzę o tym, jak w zgodzie z naturą oczyścić organizm z wszelkich, zalegających w nim i szkodliwych substancji, które obciążają system odpornościowy. Detoks związany z Ajuwerdą wspomaga proces skutecznego odchudzania.