Ozdoby do zjedzenia

Nie każdy potraf zrobić pyszny tort, który nie tylko będzie dobrze wyglądać, ale też będzie gustownie udekorowany. Oczywiście przy takich deserach ważna jest odpowiednia temperatura, która sprawi, to tort się nie będzie rozpływać, a umieszczone na nim dekoracje nie odpadną.

Czym się dekoruje torty?

jadalne ozdoby na tortMówiąc o dekoracjach na torcie, nie mamy na myśli świeczek, które są podstawą, ale o ozdobach. Sam tort bez żadnych dodatków wygląda mało efektownie, ponieważ widać jego warstwy. Jeżeli się go odpowiednio przygotuje, to może się stać prawdziwym dziełem sztuki. Przede wszystkim stosowane są jadalne ozdoby na tort, które mogą mieć dowolny kształt, wielkość czy kolor. Na tortach weselnych są to przeważnie kwiaty w odcieniach bieli, beżu i różu, na urodzinach obowiązuje pełna dowolność, ponieważ dzieci często wolą mieć na torcie imitację ulubionych bohaterów z bajek niż klasyczne dekoracje cukiernicze. Jeżeli chcemy mieć na urodzinach dziecka tort z nietuzinkowymi dekoracjami, to wystarczy dokonać zamówienia w jednej z wielu cukierni. Dziś prawie każda z nich realizuje indywidualne zamówienia na okazjonalne torty, na których mogą napisać dowolny napis. Do jadalnych dekoracji są zaliczane wszelkie kwiaty, zwierzątka, kokardki, dowolne bryły czy litery i cyfry, które są przyczepiane do tortu na pomocą wody. Jednak trzeba uważać z jej ilością, aby masa cukrowa się nie rozpuściła, a na powierzchni tortu nie zostały odbarwienia. Z pewnością dekorowanie tortu, to prawdziwa szydełkowa robota, która wymaga doświadczenia.

O dekorowaniu tortów najwięcej wiedzą cukiernicy, którzy na co dzień trudnią się tym zadaniem. Jednakże każdy z nas może się pobawić w dekorowanie dowolnych ciast, ciasteczek czy babeczek czy użyciu domowej masy cukrowej lub już gotowej, kupionej w sklepie.