Podobrazia dla początkujących artystów

Do malowania obrazów zazwyczaj używaliśmy płótna, które samodzielnie nakładaliśmy na podstawę i gruntowaliśmy przed malowaniem, aczkolwiek w przypadku uczenia sztuki malarskiej najmłodszych artystów nie wchodziło to w grę. Przygotowanie podobrazia wymagało bowiem dość dużego nakładu siły, którego młodzi malarze jeszcze nie mieli.

Podobrazia dla amatorów malarstwa

podobrazie malarskieZnacznie lepszym i wygodniejszym rozwiązaniem było zastosowanie gotowego podobrazia. Malarstwo jest na szczęście na tyle rozpowszechnionym hobby, iż podobrazie malarskie można dostać w każdym większym sklepie artystycznym, jak również i w sieciach rozrywkowych, mających działy hobbystyczne. Są to co prawda bawełniane podobrazia, które gruntowane są najzwyklejszymi preparatami do podkładowania, aczkolwiek w zupełności wystarczają do nauki malowania, oraz do samego tworzenia dzieł, zwłaszcza artystom początkującym lub mało wymagającym. Najlepsze amatorskie podobrazia są polecane przez wszystkich artystów nie wymagających malowania na płótnie lnianym, a są to podobrazia produkowane przez jednego z najbardziej uznanych producentów sprzętu malarskiego w kraju. Należą one do tyle tanich co bardzo wygodnych, gdyż są bardzo lekkie, z racji ramy wykonanej z lekkiego drewna lub czasem z tworzyw sztucznych. Można je dostać w najróżniejszych rozmiarach, od bardzo małych podstaw pod portrety po masywne podobrazia, które służą do tworzenia najbardziej imponujących dzieł.

Możliwe jest także zamówienie takiego podobrazia pod wymiar, i zwykle możliwe jest dostanie dowolnej wielkości podstawy. Podobrazia te mogą być od razu wykorzystane do malowania i nie wymagają przygotowania, więc znacznie lepiej nadają się do wykorzystania na wszelkiego rodzaju warsztatach czy pokazach malarskich.