Polecana tlenoterapia w rehabilitacji

Z koronawirusem żyjemy już od ponad dwóch lat na całym świecie. Zdecydowana większość ludzi przechodzi go bezobjawowo lub w stopniu umiarkowanym, a jedynie kilka procent ludzi potrzebuje hospitalizacji. Jednak u sporej ilości osób występują powikłania.

Jakie leczenie stosowne jest przy koronawirusie?

niezbędna tlenoterapia - rehabilitacja po covidCovid, który zawładną całym światem, jest dość mało poznanym wirusem, jeżeli chodzi o objawy i skutki. Naukowcy ciągle badają tą chorobę, aby dowiedzieć się o niej jak najwięcej i potrafić z nią skutecznie walczyć. Jednak ciągle nie wiadomo czemu u wielu osób pojawiają się pewne powikłania, które w mniejszym lub większym stopniu utrudniają codzienne życie. Covid atakuje przede wszystkim układ oddechowy, gdzie sieje prawdziwe spustoszenie. Jedną z metod leczniczych po przejściu choroby jest niezbędna tlenoterapia – rehabilitacja po covid jest konieczna dla wielu pacjentów, ponieważ pozwala wrócić do pełni sił. Jak wiadomo, pobyt w komorze tlenowej przynosi ogromne korzyści dla całego organizmu. Przede wszystkim dotlenia niemalże każdą komórkę, a nawet miejsca od dawna niedotlenione. Dzieje się to za sprawą trzy razy wyższego ciśnienia, pod którym jest podawany pacjentom tlen. Tlenoterapia jest bardzo pomocna przy wszelkich chorobach układu oddechowego, a także przy zatruciu tlenkiem węgla, ponieważ skutecznie oczyszcza organizm.  Na terapię w komorze hiperbarycznej, w której jest prowadzona terapia tlenowa, można dostać skierowanie od lekarza lub też skorzystać nieodpłatnie.

Od dwóch lat na tlenoterapie jest zapisywanych po kilka tysięcy osób miesięczne, które przeszły koronawirusa i skarżą się na różnego rodzaju dolegliwości, będące powikłaniami po chorobie. Taka rehabilitacja jest wyjątkowo skuteczna, co potwierdzają osoby opuszczające ośrodki.