Poszukiwania suplementów na końskie stawy

Od zawsze bardzo lubiłam jazdę konną. Teraz kiedy byłam już dorosła, wreszcie mogłam sobie pozwolić na to, żeby kupić sobie własnego konia. Postanowiłam wybrać młode zwierzę. Kupiłam sobie trzyletniego konia, o którego bardzo mocno dbałam. Ostatnio podczas badań weterynaryjnych dowiedziałam się, że konik ma niewielkie problemy ze stawami. Trochę się zdenerwowałam.

Kupno suplementów na stawy dla mojego konia

suplementy na końskie stawyZależało mi na tym, aby mój koń był zdrowy i wiodło mu się, jak najlepiej. Na szczęście weterynarz szybko mnie uspokoił. Powiedział mi, że u koni w tym wieku takie problemy czasami się pojawiają i nie trzeba się nimi od razu martwić. W tym wieku koń cały czas rośnie i jego stawy są mocno obciążone. Wystarczy je wzmocnić odpowiednimi preparatami i z pewnością za kilka tygodni wyniki badań mojego konia będą o wiele lepsze. Od razu dowiedziałam się od niego, jakie suplementy na końskie stawy będą najlepsze. Polecił mi on preparat, który można było podawać koniowi bezpośrednio do pyska bądź, jako dodatek do paszy. W ich składzie znajduje się duża ilość kwasu hialuronowego, który niezwykle dobroczynnie wpływa na końskie stawy oraz kości. Pomaga on w wytwarzaniu tkanki chrzęstnej, która zabezpiecza końskie stawy przed naderwaniami, a także przed zapaleniem tkanek miękkich. Oprócz tego w tym suplemencie znajduje się magnez, sód i potas.

Dzięki temu poprawia się ogólna kondycja konia. To niezwykle istotne, szczególnie przy koniach, które narażone są na duży wysiłek fizyczny. Zapobiegają one problemom ze stawami, a także skurczom mięśni i problemom z kośćmi. Ich podawanie rekomenduje się szczególnie w letnie miesiące, kiedy zwierzęta są narażone na odwodnienie ze względu na upały, które bardzo często pojawiają się latem w naszej okolicy.