Przygotowanie niecki basenu

Posiadanie ogrodowego basenu to marzenie wielu osób. Jeśli więc ktoś decyduje się na jego budowę, warto wcześniej zapoznać się z tym, jakie są etapy jego przygotowania. Najważniejszy z nich to jeden z końcowych, który zakłada użycie specjalistycznego rodzaju folii. Zapewnia ona szczelność całego zbiornika i może stanowić odporną powierzchnię, nawet bez dodatkowych warstw zabezpieczeń, takich jak kafelki. Jej montaż wymaga jednak skorzystania z usług specjalistów.

Zakładanie foli basenowej

folia do basenówZbiornik ogrodowy do pływania jest konstrukcją skomplikowaną, która wymaga specjalistycznych rozwiązań. Jednym z najważniejszych etapów jego przygotowania jest uszczelnianie niecki. Aby to zrobić, należy skorzystać z materiałów, takich jak folia do basenów. To gruba, bo mająca często ponad 2 mm płachta tworzywa, które jest bardzo odporne na rozdarcia, przebicia i rozcięcia. Nadaje się więc zarówno jako jedna z warstw pomiędzy zbiornikiem a kafelkami, jak i zewnętrzna powłoka bez dodatkowych zabezpieczeń. Montaż folii wymaga dużej precyzji, doświadczenia i odpowiedniego sprzętu. Dlatego zalecane jest skorzystanie z usług fachowców. Zazwyczaj firmy produkujące tego typu uszczelnienia w swoich ofertach posiadają także opcje ich zakładania. Przygotowane płachty są rozciągane na dnie niecki basenu, a następnie za pomocą zgrzewarki o odpowiedniej mocy wtapia się je w podłoże i łączy ze sobą ich krawędzie. W ten sposób powstaje jednolita powłoka, która zapewnia wieloletnią trwałość i szczelność.

Budowa basenu wymaga użycia odpowiednich materiałów. Do najważniejszych z nich należy specjalistyczna folia. Zapewnia ona zbiornikowy szczelność, jest też bardzo wytrzymała. Jednak jej montaż powinni przeprowadzać specjaliści. Konieczne jest bowiem odpowiednie nałożenie i zgrzanie jej z podłożem, a także upewnienie się, że wszystkie jej krawędzie są połączone.