Regularny pomiar tętna płodu

Ciąża to magiczny czas w życiu każdej kobiety. To czas, w którym głównie skupiamy się na sobie i swoim maluszku, ale marzymy również o tym, aby móc już mieć naszego maluszka w ramionach. Jeszcze zanim pojawi się na świecie zaczynamy się o niego troszczyć. Dbamy o swoją dietę, o aktywność fizyczną, ale także mówimy do niego i staramy się nie denerwować.

Jak prawidłowo wykonywać pomiar tętna płodu?

najlepsze urządzenie do mierzenia tętna płoduMusimy jednak wiedzieć, że pomimo regularnych wizyt lekarskich możemy czuć się zaniepokojone stanem naszego maluszka. Kobiety w ciąży zagrożonej lub też te, które nie miały zbyt wiele dobrych wspomnień z poprzednimi ciążami marzą o tym, aby móc regularnie kontrolować stan naszego maluszka. Przydatnym urządzeniem może okazać się apart do mierzenia tętna płodu. Okazuje się bowiem, że takie urządzenie pozwala na sprawdzenie stanu naszego dziecka w dowolnym momencie. Najlepsze urządzenie do mierzenia tętna płodu posiada również pamięć pomiarów, dzięki czemu możemy cofać się do poprzednich wyników i analizować je oraz wyciągać odpowiednie wnioski. Takie urządzenia są bezpieczne dla ciężarnych, jeśli posiadają odpowiednie certyfikaty. Przed zakupem warto dopytać producenta, czy dany produkt posiada tego typu potwierdzenie jego bezpieczeństwa. Samo urządzenie dokonuje pomiaru nieinwazyjnie i bezboleśnie. Jest bardzo proste w użyciu, dzięki czemu nawet w stresie możemy z niego skorzystać.

Warto jednak wiedzieć, że jeśli pojedynczy pomiar odbiega od normy nie powinniśmy od razu wpadać w panikę. Warto zmienić pozycję, dzięki czemu również i nasze dziecko się obróci i kolejny raz dokonać pomiaru. Taka zmiana powinna sprawić, że pomiar zostanie wykonany prawidłowo. Jeśli jednak wyniki nadal będą budziły nasze wątpliwości, warto udać się do lekarza.