Samodzielna konserwacja montażownic ciężarowych

Prowadzenie własnego warsztatu jest niełatwym wyzwaniem. Na co dzień spotykamy się tam z rzeczami, które są bardzo trudne do ogarnięcia oraz wymagają wiele zastanawiania się i myślenia. Ludzie powinni wiedzieć, że nasza praca to nie tylko łatwe prace przy silniku, ale również znacznie trudniejsze zadania.

Sami opanowaliśmy obsługę i konserwację montażownic ciężarowych

montażownice ciężaroweNasz warsztat obsługiwał zarówno samochody osobowe, jak i ciężarowe. Wymagało to od nas znacznie większej wiedzy, niż ta, którą zwykle posiadali mechanicy. Oczywiście nic nie przychodzi samo – nawet opanowanie tego, w jaki sposób działają montażownice ciężarowe zajęło nam trochę czasu, nie wspominając już o prawidłowej ich obsłudze. Ostatnio razem z moim pracownikiem o najdłuższym stażu staraliśmy się zrozumieć, w jaki sposób powinniśmy bać o te drogie urządzenia. Nie było to na szczęście aż tak trudne, jak nam się wydawało. Nim się obejrzeliśmy wszyscy pracownicy wiedzieli już w jaki sposób obsługiwać oraz dbać o montażownice. Wcześniej czasem był to problem, ale teraz wszystkie wątpliwości zostały rozwiane. Bardzo dobrze się stało, że się w ogóle tym tematem zajęliśmy – okazało się, że montażownice miały bardzo wiele przydatnych funkcji, za pomocą których mogliśmy znacznie sprawniej obsługiwać przyjeżdżające do nas ciężarówki. Nie sądziliśmy nawet, że coś takiego jest w ogóle możliwe, ale praca naprawdę szła nam znacznie sprawniej i szybciej. Wszyscy byli zadowoleni z tego, że zaczęliśmy w pełni wykorzystywać potencjał posiadanego przez nas sprzętu.

Obecnie nasz warsztat staje się coraz bardziej rozbudowany oraz nowoczesny. Nieraz początkowo kompletnie nie wiemy jak powinniśmy obsługiwać kupowane przez nas sprzęty, ale stwierdziliśmy, że już nigdy nie popełnimy tamtego błędu. Teraz od razu sprawdzamy jak działa wszystko to, co kupujemy.