Świetne i sprawdzone rozwiązanie akustyczne

Maty akustyczne to w dzisiejszych czasach podstawa każdego studia nagraniowego, jednak czy istnieje możliwość, aby wyciszyć również i swoje mieszkanie tak, aby np. odizolować się od uciążliwych sąsiadów? Okazuje się, że tak!

Pomysły na parę łatwych rozwiązań akustycznych

rozwiązania akustyczneW moim przypadku to ja uchodziłem za tego sąsiada, którego otoczenie z pewnością miało prawo określić „uciążliwym” Pracuję jako twórca internetowy nagrywając różne filmiki na jeden z najpopularniejszych portali. Niezależnie jednak od tego, czy nagrywam w danym momencie porady dotyczące gier, czy jakikolwiek inny filmik, moja praca wymaga tego, aby być… głośnym. Ludzie lubią rozrywkę, a ja lubię ich tą rozrywką częstować. Niestety, moje krzyki i głośny śmiech niejednokrotnie sprawiał, że musiałem się przeprowadzać, aż w końcu znalazłem doskonałe rozwiązania akustyczne. Chciałem wyciszyć swoje mieszkanie tak, aby nie przeszkadzać sąsiadom i szukając na ten temat informacji dowiedziałem się, że można bardzo łatwo wyciszyć nie tylko jeden pokój, ale i właśnie całe mieszkanie. Postawiłem zatem na remont i zamontowałem w swoim nowym mieszkaniu akustyczne sufity podwieszane, a także specjalne panele na ścianę mające na celu stłumić wszelkie dźwięki. Do tego także dokupiłem świetne dywany „uzbrojone” w wytłumiającą piankę akustyczną. Szczerze przyznam, że na początku sądziłem, iż nie będzie to ładnie wyglądało. Myślałem, że takie panele występują jedynie w takim rodzaju z jakim mamy do czynienia w studiach nagraniowych, a tymczasem okazało się, że panele posiadają świetny i nowoczesny wygląd, który może nadać charakteru naszemu mieszkaniu, a nawet wnieść doń odrobinę luksusu. 

Dzięki moim nowym panelom zapewniłem spokój sąsiadom i sobie. Teraz mogę nagrywać swoje filmiki o każdej porze dnia i nocy nie obawiając się o to, czy komuś to przeszkadza. Ba! Panele naścienne z kolei prezentują się tak rewelacyjnie, że jednocześnie zyskałem świetne i profesjonalne tło do moich nagrań!