Wielonarzędziowe scyzoryki szwajcarskie

Szwajcarskie scyzoryki tak samo jak zegarki słyną ze swojej niezawodności. Żadne inne wyroby nie mogą równać się z precyzją i jakością szwajcarskich wyrobów. Scyzoryk to niezbędnik prawie każdego mężczyzny. Ważne, aby był na tyle funkcjonalny, że przy jego pomocy będzie można wykonać większość drobnych napraw bez konieczności wyciągania ciężkich narzędzi.

Co zawiera standardowy scyzoryk wielofunkcyjny?

funkcjonalny szwajcarski scyzorykRóżne modele scyzoryków posiadają niezliczone ilości funkcji. Jedne przydają si e rzadziej inne częściej. Należy skupić się na podstawowych elementach, które tworzą funkcjonalny szwajcarski scyzoryk. Najbardziej popularne modele posiadają zazwyczaj około 10 różnych narzędzi. Ceny takich scyzoryków nie są wygórowane, ponieważ dobry scyzoryk szwajcarski, w wersji podstawowej, można kupić już za około 100 złotych. Przy wyborze należy przede wszystkim kierować się jakością narzędzi, a dopiero w drugiej kolejności zwracać uwagę na estetyczny wygląd, grawerowania czy ozdoby na rękojeści.  Najbardziej przydatne narzędzia, których należy poszukiwać to: ostrza, najlepiej większe i mniejsze, dzięki temu dopasujemy nożyk do naszych potrzeb. Oprócz tego scyzoryk posiada zazwyczaj: otwieracz do puszek i otwieracz do butelek, śrubokręt lub kilka rodzajów śrubokrętów, pęsetę, kółko, wykałaczkę oraz opcjonalnie inne narzędzia przydatne podczas majsterkowania. Scyzoryki szwajcarskie najczęściej wykonane są ze stali nierdzewnej.

Wiele narzędzi scyzoryka można dobrać indywidualnie. Dla biwakowiczów sprawdzą się z pewnością scyzoryki, które oprócz noża i otwieracza do puszek posiadają również łyżkę i widelec, a nawet korkociąg. Obiad lub kolacja w plenerze przestanie być problemem dla kogoś kto posiada taki sprzęt. Większe modele posiadają nawet kilkadziesiąt różnych narzędzi.