Zabezpieczenie w razie wypadku na terenie UE

 

Ciepłe miesiące wakacyjne sprzyjają organizacji wspólnych wyjazdów w gronie rodziny i znajomych. Coraz częściej decydujemy się na wyprawy dookoła Europy do popularnych kurortów nadmorskich czy miejscowości atrakcyjnych pod względem kulturowym lub turystycznym, takich jak np. Tel Awiw czy Barcelona. Planując podróż pamiętajmy o niezbędnym zaopatrzeniu się nie tylko w przewodnik czy harmonogram wycieczki, ale także w kartę ubezpieczenia zdrowotnego EKUZ.

Dodatkowe ubezpieczenie w razie wypadku w UE

wypadek drogowy w Unii EuropejskiejWarto także pomyśleć o wykupieniu dodatkowej polisy ubezpieczenia turystycznego. Obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne gwarantowane przez NFZ powala nam na nieodpłatne skorzystanie z podstawowej opieki zdrowotnej poza granicami kraju w razie sytuacji takich jak wypadek drogowy w Unii Europejskiej, dzięki czemu możemy ubiegać się o świadczenie w razie spowodowanych szkód osobowych takich jak wszelkiego rodzaju uszkodzenia ciała. Wykupując dodatkową polisę ubezpieczenia turystycznego, czyli tzw. „wojażera” poza podstawowym pakietem ubezpieczeniowym mamy także możliwość objęcia ochroną ubezpieczeniową naszego mienia. Szczegółowe warunki polisy określa jej najważniejszy załącznik, czyli OWU. Znajdują się tam precyzyjne informacje na temat ochrony ubezpieczeniowej w danym pakiecie. Wykupując dodatkowe ubezpieczenie mamy szansę na uzyskanie odszkodowania w razie wypadku samochodowego, kolizji drogowej czy też zwykłego pobytu w placówce medycznej spowodowanego chorobą wraz z możliwością składania wniosku o wypłatę świadczenia. Ochroną ubezpieczeniową w polisach ubezpieczenia turystycznego objęte są zarówno szkody osobowe jak również ruchomości, takie jak np. sprzęt fotograficzny, telefon komórkowy, tablet etc.

Zakres oraz suma ochrony ubezpieczeniowej ustalany jest w sposób indywidualny, podczas spotkania z agentem na podstawie sprecyzowania takich aspektów jak długość wyjazdu, ankieta dotycząca stanu zdrowia czy wiek. Dodatkowe ubezpieczenie turystyczne pozwala nam zabezpieczyć się nie tylko na wypadek sytuacji związanych z nagłą utratą zdrowia, ale także kradzieżą. Pozwala także na uzyskanie zwrotu kosztów leczenia i rehabilitacji.