Zakładanie soczewek acuvae oasys.

Soczewki acuvae oasys i freshlook dimensions są bardzo proste w zakładaniu. Najtrudniejszy jest pierwszy kontakt z soczewkami i strach przed ich założeniem. Aby uniknąć pomyłek, najlepiej jest zakładać soczewki zaczynając od prawego oka.

Acuvae oasys to soczewki.

szkła kontaktowePrzed założeniem soczewki acuvae oasys, dokładnie ją obejrzyj, czy nie ma żadnych wyszczerbień, ani innych nieprawidłowości. Jeśli soczewka wygląda na dobrą to możesz zaczynać jej aplikowanie na oko. Umieść ją na palcu wskazującym, podnieś go na wysokość oczu i patrz na bok soczewki z zewnątrz. Pamiętaj, że zakładanie soczewek zaczynamy od prawego oka. Nałóż zatem soczewkę na palec wskazujący i środkowym palcem tej samej dłoni odciągnij w dół dolną powiekę. Palcem wskazującym drugiej dłoni przesuń górną powiekę do góry i połóż soczewkę na oku. Powoli opuść powieki i mrugnij. W ten sam sposób postępuj z drugim okiem. Soczewki air optix aqua posiadają technologie ułatwiające prawidłowe osiadanie soczewki na oku. Początkowo zakładanie soczewki może być trudne i może się zdarzyć, że będziemy się bać samodzielnie ich zakładać. Wtedy warto zwrócić się o pomoc optyka lub osoby, która soczewki nosi od dłuższego czasu. Musimy też pamiętać o odpowiednim przygotowaniu się do zakładania soczewek. Musimy pamiętać, aby nasze ręce oraz oczy były czyste. Dzisiejsze technologie używane do produkcji soczewek zapewniają możliwie jak największy komfort ich noszenia. Po kilku dniach praktycznie zapomnimy, że mamy je zaaplikowane na oczach. Początkowo jednak musimy po pierwsze ćwiczyć ich zakładanie oraz zdejmować co jakiś czas, aby nasze oczy mogły się zaprzyjaźnić z soczewkami.

Warto jest także postępować ze wszelkimi instrukcjami na opakowaniu acuvue oasys, a w razie wszelkich wątpliwości skonsultować się z lekarzem. Po kilku dniach noszenia soczewek z pewnością na dobre odstawisz okulary.