Zalety stosowania kołdry obciążeniowej

Problemy ze snem współcześnie zaczynają dotyczyć coraz większej liczby osób. Niestety osoby śpiące zbyt krótko są znacznie bardziej podatne na występowanie u nich depresji czy stanów lękowych. Z tego właśnie powodu warto poszukać takich rozwiązań, dzięki którym nasz sen będzie głębszy oraz spokojniejszy. Czy dobrym wyborem będzie kołdra obciążeniowa, która jest coraz bardziej polecanym produktem?

Korzystamy ze skutecznej kołdry obciążeniowej

kołdra obciążeniowa dla dorosłych sklepProdukt określany mianem kołdry obciążeniowej powstał w efekcie ustaleń, że lekki ucisk pobudza działanie systemu nerwowego, natomiast mocniejszy jest relaksujący oraz uspokajający. Waga i rozmiar takiej kołdry powinny być w sposób staranny dopasowane do potrzeb danej osoby, wynosząc około 10 procent wagi użytkownika. Ciężar ma za zadanie wywołanie nacisku na stawy, ścięgna oraz mięśnie, natomiast otulenie kołdrą można porównać do uczucia przytulania, kiedy czujemy się bezpiecznie i komfortowo. Powinna ona powodować równomierny nacisk na głębiej położone partie ciała. Jeśli zainteresowała nas kołdra obciążeniowa dla dorosłych sklep internetowy jest odpowiednim miejscem do złożenia zamówienia. Zastosowane obciążenie powoduje uwalnianie się zarówno serotoniny, jak i melatoniny, jednocześnie obniżając poziom hormonu stresu, czyli kortyzolu. Otulając się taką kołdrą możemy poczuć odprężenie ciała, jak i całego układu nerwowego. W efekcie możemy zasnąć szybciej oraz dłużej pozostawać w fazie snu głębokiego.

Decydując się na zakup kołder obciążeniowych należy pamiętać, że każda osoba powinna mieć swoją. W efekcie nie jest możliwe wspólne spanie pod jedną kołdrą, ponieważ nie będzie ona odpowiednio dopasowana. Możemy je zakupić w dobrych sklepach internetowych, ponieważ każdy model jest starannie opisany pod względem parametrów i mamy możliwość dobrania kołdry do naszej wagi oraz wzrostu w sposób optymalny.