Budowa altany ogrodowej

 

Posiadanie we własnym ogrodzie altan wpływa zarówno na estetykę naszego ogrodu jak również na jego funkcjonalność. W ogrodowej altanie możemy bowiem nie tylko odpoczywać ale wykonywać wiele różnych prac, które nie powinno wykonywać się w domach. Jest to świetne miejsce do pielęgnowania ogrodowych kwiatów, przesadzania ich czy innych drobnych prac związanych z ogrodem.

Polecany producent altan

altany poznańKonstrukcje jakimi są altany ogrodowe najczęściej powstają z drewna. Jest to materiał, z którego powstaje obecnie niemal każda altana. Dużym plusem dla przyszłych posiadaczy takich konstrukcji jest to, że do wybudowania altany nie będziemy potrzebować żadnego zezwolenia. Tyczy się to jednak tylko altan ogrodowych, których powierzchnia użytkowa nie przekracza określonych w ustawie norm. Jeśli jesteśmy zainteresowani budową wielkich altan służących jako zadaszenie na koncertach czy różnych imprezach plenerowych to już odpowiednie zezwolenie posiadać trzeba. Altany z roku na rok zyskują coraz większą popularność i uznanie w oczach Polaków. Jeśli chodzi o kwestię jaką są altany Poznań jest miastem, w którym znaleźć możemy bardzo dużą ilość firm oferujących budowę takich konstrukcji. Altany najczęściej budowane są na bardzo niskich betonowych słupkach lub też fundamentach. Taka izolacja sprawia, że altana nie będzie niszczona od spodu przez wilgoć pochodzącą z gleby. Niektórzy dodatkowo na fundamentach umieszczają specjalne folie izolujące.

Jeśli już posiadamy altanę ogrodową z drewna to pamiętajmy o tym by odpowiednio o nią dbać. Konieczne jest konserwowanie altany na zimę. Producenci zalecają stosowanie specjalnych środków do impregnacji drewna. Oprócz nich stosuje się również różnorakie lakiery czy bejce. Sporo osób owija altanę na zimę specjalną folią chroniącą przed śniegiem.