Cichy kącik za domem czyli ławka i stolik ogrodowy

Po wielu latach ciężkiej pracy, odkładaniu każdego grosza i wielu wyrzeczeniach, nareszcie razem z mężem kupiliśmy wymarzony dom. Zlokalizowany na obrzeżach miasta, z dala od zgiełku niewielki parterowy domek stał się spełnieniem naszych snów. Ale mnie najbardziej cieszy fakt posiadania ogrodu.

Ławka ogrodowa to najlepsze miejsce na relaks

nogi do ławek ogrodowychMoje założenie było takie, że ogródek w okresie wiosny i lata będzie stanowił centrum życia rodzinnego i towarzyskiego. Zarówno ja jak i małżonek uwielbiamy spędzać czas na świeżym powietrzu, zwłaszcza przy pięknej pogodzie, gdy każdą chwilę umila świergot ptaków i brzęczenie owadów. Dodatkowo obydwoje lubimy majsterkować. Bez specjalnego namysłu zabraliśmy się więc do budowy niewielkiej wiaty i stołu z ławkami, gdzie planowaliśmy jeść posiłki, przyjmować gości a nawet pracować na komputerze. Nie lada wyzwaniem okazały się nogi do ławek ogrodowych. Początkowy nasz projekt był taki, żeby wszystkie konstrukcje wykonane były z drewna, jednak zarówno nogi stołu jak ławek byłyby znacznie mniej trwałe. Ostatecznie udaliśmy się do pobliskiej huty metali gdzie można było zamówić potrzebne elementy na wymiar. Nadal odczuwamy niemałą satysfakcję z wykonanej pracy, a efekt jest naprawdę powalający. Resztę ogrodu obsadziłam pięknymi krzewami i kwiatami wabiącymi motyle. Teraz przebywanie w naszym małym „raju” to czysta przyjemność.

Niektórym osobom może się wydawać, że posiadanie ogrodu wymaga wiele uwagi czy wiedzy. Prawda jest taka, że trzeba się w takie przedsięwzięcie nieco zaangażować, ale nie jest to żadna wiedza tajemna i każdy, bez wyjątku może sprawić sobie taki przyjemny zielony kącik. Nieopisana jest natomiast przyjemność z czasu spędzonego na wygodnej ławeczce we własnym ogrodzie, z książką i filiżanką pysznej kawy.