Co zabrać, gdy idziesz na ryby?

Wybierając się na ryby nie możemy zapomnieć, jak ważna jest wędka, ale nie jest tak, że jest to jedyne wyposażenie potrzebne nam podczas łowienia ryb. Zobaczmy, więc, co powinien mieć w swoje torbie każdy wędkarz. Na pewno należałoby zwrócić uwagę na takie wyposażenie, jak podbieraki, haczyki, czy robaki, na które łapie się ryby.

Silnik elektryczny do łodzi usprawnia pływanie po jeziorze

Można też zainwestować w wabiki, ale nie każdy chce inwestować w takie cuda. Każdemu wędkarzowi przyda się też echosonda wędkarska, jak również namiot. Dlaczego namiot? Bardzo często nad jeziorem, czy w innym miejscu spędzamy nawet kilka godzin, na ryby czeka się godzinami. Warto mieć miejsce, gdzie można odpocząć i się ogrzać.

silnik elektryczny do łodziBardzo ważne jest też porządne siedzenie. Nie ulega wątpliwości, że kilka godzin na drewnianym moście to raczej wątpliwa przyjemność. Kolejna kwestia, którą należałoby poruszyć to oczywiści dobre, ciepłe ubranie. Jeśli chodzimy na ryby, gdy jest ciepło musimy być przygotowani na dużą dawkę słońca, pamiętajmy jednak, że specjaliści podkreślają, że najlepiej łowi się, gdy jest wilgotno i chłodno. Na pewno ważnym elementem są dobre nieprzemakalne buty i spodnie. Chociaż zwykle łowiąc stoimy na pomoście, czy brzegu, czasem może zaistnieć konieczność wejścia do wody, dlatego lepiej jest przyszykować się na taką ewentualność i zakupić silnik elektryczny do łodzi. Kolejny ważny punkt to z całą pewnością wiadro. Nie zawsze wraca się z trofeum, ale czasem się zdarza. Ryba przewożona w siatce to nic fajnego, dlatego trzeba mieć przy sobie wiadro. W zasadzie na rybach przyda się wszystko, nóż, widelec, czy talerz, a nawet grill do upieczenia ryby. Wiele zależy od tego, jak długo czasu zamierzamy tam spędzić. Jeśli jest to wypad kilkudniowy, należy mieć spory zapas wody i żywności, namiot, dobry śpiwór i kilka innych rzeczy. Czasem przydaje się także łódka, dzięki której można wypłynąć na głębsze wody jeziora i tam łowić prawdziwe okazy. Taka łódka nie jest najtańsza, ale jeśli kochamy wędkowanie prędzej, czy później taką łódkę przyjdzie nam zakupić i wtedy wędkowanie sanie się jeszcze bardziej przyjemne.