Czemu „obwody drukowane”?

Skąd się wzięła w ogóle taka nazwa? Jest to dosłowne tłumaczenie z języka angielskiego gdzie nazywa się to printed circuit board. Nazwa ta pochodzi od metody, jaka jest wykorzystywana do tworzenia ich.

Obwody drukowane i sprzęty elektroniczne

obwody drukowanePłytki drukowane w końcu trzeba albo wydrapać, tak jakby się skrobało coś, albo malowano flamastrem na laminacie i normalnie wytrawiano, chociaż wiadomo że nie była to dokładna metoda, ponieważ nie da się tego tak dokładnie zrobić ręcznie, jak robi się dzisiaj. A jaką mają one pełnić funkcję? Mają one pełnić funkcję taką, że po ścieżkach miedzianych przepływa prąd elektryczny, który ma za zadanie być tak zmodyfikowany, żeby spełniał zadane obowiązki. Czyli powiedzmy mamy wcisnąć „2” na pilocie to ma kanał przełączyć się na kanał drugi. Gdyby nie obwody drukowane to zwyczajnie nie byłoby to możliwe. A tak mamy naprawdę sporo możliwości. Zobaczmy na to komputery, gdyby nie ludzie odpowiedzialni za projektowanie elektroniki a także sama technika taka jak płytki drukowane to nie byłoby nic z tych rzeczy. Dzisiaj ta technika jest jeszcze bardziej wysunięta, a jednocześnie ciągle się rozwija. Co prawda z krzemu już więcej podobno się nie wyciśnie, jednak technologia ciągle prze do przodu i zmienia możliwości pozostałych elementów.

Nie mniej jednak uważam, że rozwój nowego materiału, który zdemoluje krzem to tylko kwestia czasu. Naukowcy na całym świecie szukają możliwości rozwoju w tym a nie innym kierunku więc jestem przekonany i niemal pewny że nastąpi do w przeciągu najbliższych 6 lat.