Fachowa instalacja konstrukcji na statku

Modyfikacje statków dalekomorskich, w szczególności kontenerowców o dużej ładowności, mogą być potrzebne w dowolnym momencie. Czasem potrzebne jest zamontowanie nowych zabezpieczeń, utrzymujących ładunek na pokładzie, a czasem dodanie nowego wyposażenia. Do wykonania takich projektów potrzebna jest najbardziej doświadczona ekipa montażowa.

Montaż stalowych konstrukcji na statku dalekomorskim

konstrukcje okrętoweNiewłaściwe czy niedokładne wykonanie zadań może nieść bardzo nieprzyjemne konsekwencje, dlatego też do modyfikacji naszych statków zawsze angażujemy najbardziej sprawdzoną firmę, mającą doświadczone załogi, wykonujące zadania z najwyższą precyzją. Wszystkie konstrukcje okrętowe montowane są na pokładzie podczas postoju statku w suchym doku, więc takie zadania bywają prostsze niż montaż elementów platform na otwartym morzu. Z racji iż statki narażone są na większe obciążenia, spowodowane ruchem konstrukcji oraz ciągłym wystawieniem na działanie niesprzyjającej pogody oraz słonego powietrza, wszystkie modyfikacje muszą być nie tylko dobrze wykonane i zamontowane, ale również i zabezpieczone przed korozją i możliwością powstania uszkodzeń pogodowych. Załoga która wykonuje dla nas modyfikacje i montuje nowe konstrukcje na statkach od razu zabezpiecza wszystkie elementy za pomocą farb antykorozyjnych i preparatów zabezpieczających.

Tak zabezpieczone konstrukcje są niemal całkowicie odporne na działanie szkodliwej pogody na otwartym morzu przez bardzo długi czas. Konstrukcje budowane są również nie tylko solidnie, ale również zgodnie z wytycznymi, dotyczącymi budowy elementów na statkach dalekomorskich. Nie mają one więc wpływu na stabilność statku w czasie rejsu, nie obciążają konstrukcji podstawowej, i w żaden sposób nie ograniczają jego sterowności.