Folia samochodowa w sprayu

Folie ochronne, które zabezpieczają samochodowy lakier przed uszkodzeniami są doskonałym sposobem na utrzymanie pojazdu w idealnym stanie przez bardzo długi czas. Zdarza się jednak iż kierowcy nie mają możliwości pozostawienia samochodu w warsztacie na czas nakładania folii, lub też nie mają warsztatu mogącego wykonać taki zabieg w okolicy.

Zabezpieczająca folia do lakieru samochodowego

folia w sprayu bezbarwnaJednym z najlepszych zamienników foli nakładanych na karoserię samochodu jest folia w formie aerozolu. Jest to substancja ochronna mająca niemal identyczną charakterystykę jak folie cięte pod wymiar samochodów, i tak samo dobrze osłania lakier przed wszelkiego rodzaju uszkodzeniami fizycznymi i chemicznymi, aczkolwiek może być naniesiona na karoserię nawet w domowym garażu, bardzo szybko i praktycznie bez wysiłku. Jedna warstwa folii ma taką samą wytrzymałość jak standardowe folie ochronne do nakładania na karoserię, aczkolwiek możliwe jest położenie grubszej, trwalszej warstwy. Ochronna folia w sprayu bezbarwna w żaden sposób nie zmienia wyglądu lakieru, i zazwyczaj umożliwia zachowanie połysku przez bardzo długi czas. Jest to jeden z lepszych sposobów na zabezpieczenie lakieru, i należy do zdecydowanie najłatwiejszych do aplikacji, dlatego z dnia na dzień coraz bardziej rozpowszechnia się wśród kierowców. Jest to również dobry sposób na wypełnianie ubytków i tymczasowe naprawianie uszkodzonej folii ochronnej po wypadku.

Folie można dostać natomiast w najróżniejszych odmianach, i mogą one być zarówno całkowicie bezbarwne, jak i barwione, a rodzaj folii zależy przede wszystkim od preferencji kierowcy. W wielu samochodach w których karoseria osłonięta jest folią nanoszoną na powierzchnię takie substancje znajdują zastosowanie jako sposób na dodatkową ochronę lakieru.