Fotografia ślubna- wyposażenie studia

Fotografia studyjna rządzi się innymi prawami, niż fotografia w terenie. Tutaj nie korzystamy z naturalnego światła słonecznego, zastanych obiektów i pogody, nie możemy kazać budynkowi się przestawić, a spacerowiczom z deptaku zniknąć na kilka minut, bo my chcemy zrobić teraz zdjęcia. 

W co powinno być wyposażone studio fotograficzne?

Fotograf ślubnyStudio daje nam możliwość kreowania rzeczywistości, ale musimy je do tego odpowiednio przygotować. Przede wszystkim musimy zadbać o odpowiednie oświetlenie. Najbardziej podstawowym sprzętem są lampy. Najlepiej, żeby były jak największe, z regulowaną mocą, które łatwo możemy wszędzie przestawić. Najlepiej wybrać takie, które dają ciepłe światło, bo w zimnym fotografia ślubna we Wrocławiu wygląda bardzo niekorzystnie, ponuro i smutno, a przecież ten dzień powinien być zapamiętany jako wesoły, ciepły i pogodny. Przydadzą nam się również parasolki, softboxy oraz blendy, które będą rozpraszały światło i zmiękczało je. Poza odpowiednim oświetleniem potrzebujemy także tła do zdjęć. Najlepiej jest mieć tło białe, ponieważ na nim można wszystko dobrze sfotografować. Warto również mieć tła np. z widokiem można, krajobrazu górskiego, czy pięknego miasta, ponieważ niektóre osoby preferują takie zdjęcia. Gładkie, kolorowe tło także można zakupić. Do jego zawieszenia potrzebujemy specjalnego statywu, który będzie je trzymał prosto. Zazwyczaj taki statyw jest regulowany, więc możemy zmieniać jego wysokość, dzięki czemu fotograf ślubny ma ułatwione zadanie. Studyjne zdjęcia ślubne najlepiej robi się ze statywu. Są to zdjęcia statyczne, nie dynamiczne, zatem nie musimy aparatu trzymać cały czas w ręce.

Wystarczy zmieniać ustawienia aparatu, światła i naszych modeli. Oczywiście, najważniejsze w studiu fotograficznym jest sam fotograf ślubny, z odpowiednim sprzętem i umiejętnościami, który będzie umiał wykorzystać warunki panujące do zrobienia pięknych zdjęć ślubnych.