Gwieździste niebo na suficie? To możliwe!

Nowoczesne technologie i rozwój budownictwa pozwalają nam stworzyć niesamowite wnętrza. Podwieszane sufity, betonowe płyty na ścianach czy efektowne zdobienia świetlne LED to obecnie najpopularniejsze trendy w aranżacji wnętrz. Niektórzy preferują jednak unikalne i nietuzinkowe rozwiązania, do których niewątpliwie należy motyw gwiezdnej konstelacji na suficie. 

Jak wykonać gwiezdną konstelację na suficie? 

sufit gwieździste nieboGwiezdne niebo w aranżacji wnętrz nie powinno kojarzyć się jedynie z pokojem dzieci. To doskonały pomysł na wykończenie sypialni, salonu czy nawet łazienki w domu. Będzie stanowić kreatywną i nieszablonową dekorację pomieszczenia. Nie można nie wspomnieć o wykorzystaniu go w klubach, restauracjach czy na salach weselnych — goście będą zachwyceni tym, jakiego niezwykłego klimatu nadaje lokalowi! Sufit gwieździste niebo może być powodem, dla którego klienci wybiorą właśnie tę lokalizację, w której się znajduje. Tego typu efekt można uzyskać m.in. dzięki napinanemu sufitowi. Rozpościera się specjalną membranę PCV z otworami na system świetlny, którego końcówki przykleja się na zewnątrz materiału. Zaleca się zagęszczenie świateł w liczbie 70-80 punktów na metr kwadratowy. Tak stworzoną konstelacją można łatwo i wygodnie sterować pilotem, co pozwala na regulację natężenia i modyfikacje kompozycji świetlej. Takie sufity zapewniają spektakularny efekt odbicia i doskonale prezentują się w nowoczesnych wnętrzach. 

Chcąc rozświetlić i optycznie powiększyć pomieszczenie nie trzeba decydować się na schematyczne rozwiązania. Sufit błyszczący to sposób na efektowne ozdobienie wnętrza niskim kosztem. Cechuje go szybki montaż i odporność na osiadanie kurzu. Można zaprojektować własną drogę mleczną w salonie czy sypialni, która umili wieczorny relaks i wprawi w zachwyt każdego gościa.