Jak poprzez zabawki edukacyjne uwrażliwiać dziecko na sztukę?

Większość rodziców zwraca szczególną uwagę na to, by ich pociechy od małego miały kontakt z różnymi formami sztuki. Zabierają je do filharmonii na specjalne koncerty dla rodzin, lub do muzeów jeśli są organizowane wystawy dedykowane najmłodszym.

Zabawki edukacyjne związane z malarstwem

zabawki edukacyjne dla dzieciJeśli zależy nam na tym, by dziecko miało kontakt ze sztuką i stało się wrażliwe na różne formy artystycznego przekazu, starajmy się oferować mu różne atrakcje związane z poszczególnymi dziedzinami. Zabawki kreatywne dla dzieci często dotyczą różnych obszarów artystycznych zainteresowań w zależności od wieku dziecka. Najlepsze zabawki edukacyjne dla 3 latka z dziedziny muzyki to podstawowe, drewniane instrumenty do nauki samodzielnej gry np. bębenek, czy kastaniety. Dzięki swobodnej zabawie i kontaktowi z ich brzmieniem, dziecko oswaja się z muzyką i rytmem, samodzielnie odtwarzając zasłyszane fragmenty utworów. Kształtując słuch muzyczny dziecka możemy odtwarzać mu różnego rodzaju nagrania, klasycznych utworów dla dzieci, jak i muzyki symfonicznej. Jej pozytywny rozwój na wrażliwość muzyczną został udokumentowany. Zabawki edukacyjne dla dzieci w każdym wieku mogą być także związane z malarstwem, dziecko pierwszy kontakt z farbami i pędzlem powinno mieć jeszcze zanim pójdzie do przedszkola. Dzięki temu, że wraz z rodzicami będzie miało szansę zetknąć się z zupełnie nowymi obszarami życia. Sztuka jest dla dzieci czymś niezwykle interesującym. Zabawki edukacyjne dla 4 latka mogą zawierać już pierwsze zestawy kreatywne do własnego tworzenia pierwszych arcydzieł.

Może to być ręczne malowanie mebelków dla lalek lub tworzenie indywidualnej biżuterii. Dziewczynki mogą własnoręcznie pomalować torebkę, czy ubranie dla misia. Chłopców ucieszy zestaw kolejki do pomalowania. Warto tworzyć razem z dzieckiem.