Jak powinno wyglądać logo sklepu internetowego?

Strony internetowe dają nam możliwość praktycznie nieograniczonej swobody projektowania ich. Możemy projektować logo nawet gotowe szablony allegro.

Artystyczne projektowanie jest w cenie.

logoArtystyczne projektowanie logo również daje nam sporo wolności. W Toruniu jest wiele firm informatycznych, które zaprojektują dla nas to co sobie wymarzymy. Dlaczego warto zadbać o to, aby strona główna prezentowała się dobrze? Głównym powodem jest to, że to od niej zależy, jakie sprawimy pierwsze wrażenie. Choć trudno w to uwierzyć, wielu potencjalnych kupujących rezygnuje z zakupów w danym sklepie, bo pierwsze wrażenie nie było najlepsze i sklep ten nie wzbudził ich zaufania. Sklep internetowy to najczęściej od kilku do kilkunastu tysięcy produktów. Właściciele e-sklepów inwestują w przeróżne produkty, zarówno w te najpopularniejsze jak chociażby książki, muzyka, multimedia, ale także w te niszowe jak cygara czy wyłącznie książki do nauki języków obcych. Zarówno pierwsza jak i druga grupa sklepów charakteryzuje się tym, że mimo różnej gamy produktów w różnych sklepach towar jaki oferują jest zawsze zróżnicowany. Będzie to miało miejsce zarówno w przypadku ogólno tematycznej księgarni internetowej oferującej różne kategorie książek, ale zróżnicowane kategorie będą mieć także internetowe księgarnie językowe posiadające w ofercie produkty do nauki różnych języków. To zróżnicowanie w każdym sklepie internetowym sprawia, że musimy zbudować taką nawigację i wygląd, aby każdy bez problemu poradził sobie z wyszukaniem odpowiedniego produktu i nie zagubił się w gąszczu informacji, a wygląd sklepu nie raził oczu i nie skłaniał klienta do cofnięcia się w wynikach wyszukiwania Google. Większość sklepów musi budować dwustopniowe menu nawigacyjne. Niekiedy próba stworzenia idealnej nawigacji może przysporzyć sporego bólu głowy.

Musimy bowiem stworzyć taki system, który będzie dobrze spajał menu główne z menu pobocznym, a także opracować logiczny system wędrowania pomiędzy kolejnymi poziomami. Projektowanie logo musi profesjonalne.