Jak wybrać lokówkę fryzjerską?

Ludzie chodzą do fryzjera z różnych powodów. Niektórzy chcą po prostu obciąć włosy. Niektórzy chcą poddać się koloryzacji, a inni chcą wymodelować swoją fryzurę. Bez względu na to, czego oczekuje klient, to fryzjer powinien być przygotowany na wszystko. Wiele pań oczekuje od fryzjera lokowania włosów.

Pamiętaj o pielęgnacji włosów po lokowaniu!

Każda hurtownia fryzjerska posiada naprawdę sporo lokówek. Można wybierać spośród wielu. Pierwszym rodzajem lokówek są lokówki tradycyjne. Są one naprawdę bardzo proste w obsłudze. Włos, który chcemy zakręcić podtrzymywany jest za pomocą klipsa lokówki. Warto wiedzieć, że w tym przypadku średnica loków będzie zależała tylko i wyłącznie od trzonu lokówki. Wadą tego typu rozwiązania jest to, że taką właśnie lokówką naprawdę bardzo łatwo jest się oparzyć. Nie trzeba wiele, aby tego dokonać. Inny typ lokówki to lokówka stożkowa.

macadamia natural oilTutaj można tworzyć naprawdę przepiękne loki oraz fale. Warto wiedzieć, że taka lokówka będzie nadawała nietypowe skręty. Trzeci typ lokówek to lokówki spiralne. Te mają naprawdę bardzo dobry system docisku włosa. Jest on bardzo wygodny. To rozwiązanie wydaje się być idealne dla włosów, które mają krętą powierzchnię. Wówczas można nadać fryzurze lekkości. Ciekawym rozwiązaniem jest także suszarko-lokówka. Można nią w bardzo prosty sposób modelować włosy. Jest tutaj nakładka w okrągłym kształcie. Przepływa przez nią ciepłe powietrze, które później podkręca włosy. Wiadomo, że efekt uzyskany za pomocą takiego rozwiązania nie będzie aż tak trwały jak w przypadku lokówki, ale za to można uzyskać go bardzo szybko. Kupując lokówkę należy także zwracać uwagę na to, z jakiego materiału została ona wykonana. Niegdyś popularne były lokówki aluminiowe. Dzisiaj jednak stosuje się częściej lokówki ceramiczne. Po lokowaniu włosów, należy zadbać o ich pielęgnacje za pomocą kosmetyków macadamia natural oil.

Taka lokówka nagrzewa się bardzo szybko, a do tego gwarantuje doskonały kręt loków, bo cała powierzchnia lokówki jest nagrzewana równomiernie. Bardzo dobre są także lokówki ceramiczne z jonizacją. Te są bardzo podobne do poprzednich, ale maja funkcję jonizacji. Na rynku dostępne są także lokówki tytanowe. Nagrzewają się nieco dłużej, ale długo utrzymują ciepło.