Jaki nagrobek wybrać?

Wiele osób gdy odchodzi ich druga połówka, decyduje się na postawienie podwójnego nagrobka. Dlaczego? Przede wszystkim wówczas ma pewność, że zostanie pochowana obok ukochanej osoby. Ponadto wiele osób ma świadomość ile taki nagrobek kosztuje i nie chcą zostawiać z tą kwestią bliskich, którzy będą narażeni na dodatkowy wydatek.

Idea podwójnego nagrobka

nagrobki podwójneTak jak w większości za życia łączymy się z kimś, tak i po śmierci nie chcemy zostać rozdzieleni. Dla wielu osób to niezwykle ważne, by mogły one spocząć obok ukochanej osoby. Gdy odchodzi nam ktoś szczególnie bliski nie wyobrażamy nawet sobie, by mogło być inaczej. Oczywiście nagrobki podwójne nie są stawiane tylko w takich sytuacjach. Bywa również tak, że przez lata nie było na to funduszy i rodzice lub dziadkowie nie mieli żadnego nagrobka. Potem natomiast rodzina uzbierała pieniądze i zainwestowała w taki podwójny nagrobek. Oczywiście nie należy on do najtańszych. Jest kosztowny, ale przede wszystkim dlatego, że jest przeznaczony dla dwóch osób. Oczywiście podwójne nagrobki znajdziemy różne, również i te nieco tańsze. Różnego rodzaju materiały, z których są one wykonywane wpływają na to, jaką mają one cenę. Małżeństwa bardzo często mają stawiane właśnie takie nagrobki. Wygląda to pięknie ponieważ przypomina nam, jak wielką miłością darzyły się te osoby za życia. Mówi się również, że będziemy się kochać aż do śmierci. Takie nagrobki pokazują natomiast, że śmierć nie ma wpływu na miłość. Miłość pozostaje na zawsze, chociażby w formie nagrobka.

Temat nagrobków nie jest optymistyczny. Gdy jednak spojrzymy na niego z perspektywy podwójnych nagrobków, możemy zmienić zdanie. Bez wątpienia miłość wynikająca z chęci pośmiertnego spoczywania w takim nagrobku, pokrzepia nas i wzrusza.