Jaki szampon wybrać?

 

W drogeriach kosmetycznych znajdziemy mnóstwo ciekawych produktów do stylizacji włosów. Często nie wiemy co najlepiej się nadaje do naszych włosów. Sugerujemy się głównie zapachem, a następnie ceną, która jest istotna dla wielu z nas. Jednak nie to powinno być kluczowym elementem podczas zakupu szamponu czy odżywki.

Najlepsze szampony do mycia skróry głowy

szampon do włosówTo jaki mamy kolor włosów powinno mieć wpływ przy wyborze kosmetyków do włosów. Jednak kupując markowy szampon do włosów powinniśmy skupić się na tym jakie informacje są zawarte z tyłu na etykiecie. Dla wielu z nas jest to czarna magia, jednak warto się z tym zapoznać choćby w domu. Tak naprawdę my sami powinniśmy wiedzieć czego potrzebują nasze włosy, czy są suche, a może zniszczone. Etykieta mówi nam między innymi o tym co zawiera produkt i to co jest w nim zawarte odpowiada naszej skórzy głowy, mieszkom włosowym, a przede wszystkim włosom. Wiele szamponów zawiera proteiny i kolagen, które są bardzo ważne dla naszych włosów, gdyż stymulują wzrost włosów, a także zapobiegają utracie wody. Dopiero jak już znajdziemy produkt zgodny z oczekiwaniami to wtedy możemy sobie pozwolić na wybór zapachu, który jest dla wielu z nas bardzo ważny. Jednak mimo wszystko zawsze warto sprawdzić czy zarówno jedna jak i druga wersja szamponu zawiera to co sobie wcześniej ustaliliśmy. W wielu sklepach znajdziemy zestawy, gdzie szampon i odżywka są sprzedawane razem. Jest to dobre rozwiązanie, gdyż często znajdziemy te produkty w niżej cenie w zestawie.

Reasumując, zakup szamponu do włosów powinien być dostosowany do potrzeb naszych włosów. Nie powinniśmy brać pierwszego lepszego z półki, sugerując się jedynie jego zapachem. To skład ma ogromne znaczenie i pozwala dopasować składniki do struktury główy i włosów.