Jakie są zalety farbowania henną?

 

Farbowanie włosów za pomocą henny jest doskonałą alternatywą dla koloryzacji chemicznej. Henna zyskuje coraz więcej zwolenniczek, zresztą nie bez powodu. Potrafi dać naprawdę niesamowite rezultaty, a jednocześnie nie zniszczyć struktury naszego włosa.

Włosy farbowane henną

henna do włosówNawet najlepszej jakości farby potrafią zniszczyć nasze włosy ze względu na swoje chemiczne właściwości. Dlatego też coraz więcej kobiet decyduje się na alternatywę, jaką jest henna do włosów. Farby z henny są tworzone na bazie mieszanki ziół dobieranych w zależności od oczekiwanego koloru. Klasyczna odsłona henny zawierająca barwnik Lawsonia Inermis sprawia, że nasze włosy zyskują piękny, miedziany kolor, bądź też czerwony. Producenci farb ziołowych stosują jednak także inne składniki pozwalające uzyskać kolory od czerni, aż do jasnego brązu. Farbując włosy henną nie musimy martwić się o ich zniszczenie, co jest największym atutem ziołowych farb, dzięki zawartości naturalnych składników. Kolejnym pozytywem jest wpływ ziół na nasze włosy. Osoby koloryzujące włosy henną zauważają, że pasma stają się grubsze, mocniejsze, gładsze i milsze w dotyku. Henna do włosów może być używana w dowolnej ilości właśnie przez wzgląd braku chemicznych składników. Poza tym dziś tego typu farby mają naprawdę spory wybór odcieni, toteż z pewnością każda z nas znajdzie idealny dla siebie. Ponadto kolor wcale nie utrzymuje się tak krótko. Wszystko jest zależne oczywiście od rodzajów naszych włosów oraz sposobu w jaki nałożyliśmy hennę, jednak jej kolor utrzymuje się do kilkunastu tygodni!

Po zafarbowaniu włosów henną powinniśmy wstrzymać się około dwóch dni z ich myciem, aby kolor zdołał się porządnie utrwalić. Henna jest bardzo wydajnym produktem, bowiem na półdługie włosy wystarczy zużyjemy 1/2 opakowania, a co więcej, do henny możemy dodać odżywki, dzięki czemu farby będzie jeszcze więcej!