Materiały budowlane potrzebne do łazienki

Łazienka to pomieszczenie kojarzące się nam ze spokojem i relaksem. Nic nie sprawia, ze czujemy się bardziej wypoczęci niż długa kąpiel z bąbelkami, czy też gorący prysznic. Zanim jednak będziemy mogli cieszyć się dobrze wykonaną łazienką to trzeba zadbać o jej odpowiednie wykończenie i wyposażenie. Co się nam przyda?

Materiały budowlane i kładzenie płytek

dobre i tanie materiały budowlaneNa pewno ściany tam muszą być gładkie. Przyda się zatem szpachla i materiały do wygładzania ścian i podłogi. Tam będą kładzione płytki ceramiczne, więc im równiejsza ściana tym lepiej. Wtedy nie trzeba będzie się męczyć z dopasowywaniem płytek. Do płytek potrzebne są nam dobre i tanie materiały budowlane, szczególnie dobre zaprawy klejowe. Dzięki nim płytki będą się dobrze trzymać podłoża. Między płytkami wykonuje się fugi, dzięki czemu nie ma między nimi przerw. W trakcie prac używa się także plastikowych krzyżyków do oznaczenia miejsca pracy i świeżo położonych płytek. Niewątpliwe w łazience przydadzą się także różnego rodzaju rury, podłączenia wody i odpływy. Do nich montuje się wanny, kabiny prysznicowe, umywalki i toalety. Całość musi być potem wykończona. Umywalka często ma szafkę zakrywającą odpływ, jednak wanna wymaga więcej pracy. Trzeba mieć płyty kartonowo-gipsowe lub styropianowe na które potem kładzie się płytki ceramiczne, tak jak na pozostałe części łazienki. Jeśli wybraliśmy toaletę do zabudowy, czyli kiedy jej zbiornik na wodę pozostaje w ścianie, i widać tylko przycisk spłuczki, to również wykorzystuje się takie rozwiązania.

W łazience warto zastosować sufitowe oświetlenie w dobrych oprawach, jak również oświetlenie przy lustrze. Można wykonywać wnęki w ścianie, na przykład koło wanny na kosmetyki, czy też kupować osobne szafki. Przyda się też kosz na pranie czy miejsce na pralkę.