Mój pierwszy montaż okien aluminiowych

Pracuję w firmie budowlanej w Bydgoszczy, która oferuje między innymi montaż okien. Do tej pory miałam do czynienia jedynie z oknami drewnianymi jak i plastikowymi, czyli PCV. Ostatnio szef jednak powiedział, że będziemy zakładać okna metalowe w jakiejś siedzibie firmy. To była dla nas nowość.

Okna aluminiowe nie są ponure

trwałe okna aluminiowe z BydgoszczySama nigdy nie zakładałam takich okien, więc nie wiedziałam czy czymś będzie się to różniły od innych. Okazało się na miejscu że są to trwałe okna aluminiowe z Bydgoszczy, od znanej firmy produkcyjnej. Wyglądały jak dla mnie bardzo nowocześnie i elegancko, a nie ponury i bez wyrazu, jak myśleli moi koledzy. Widać było, że są lśniące i mają połysk metalowy, jednak były dosyć jasne, więc nie sprawiały nieprzyjemnego wrażenia. Montowało się je w zasadzie tak jak wszystkie inne, tyle tylko że nie baliśmy się o uszkodzenia, bo metal jest bardzo trwały. A ponadto resztki klejów czy zaprawy można z nich łatwo ściągnąć bez uszkodzenia powierzchni metalowej. W trakcie prac dowiedzieliśmy się, że montujemy okna w biurze finansowym. Ma tam być doradztwo kredytowe, inwestycyjne, porady prawno-finansowe. Zatem całość musi wyglądać bardzo biznesowo, nowocześnie, tak by klient od razu poczuł profesjonalizm. Okna aluminiowe w połączeniu z jasnymi kolorami wnętrza, masywnymi drzwiami, czy skórzanymi meblami z pewnością będą prezentowały się znakomicie. Mam nadzieję, że pójdzie im dobrze. Ich biuro wygląda rewelacyjnie.

Moim zdaniem okna wykonywane z aluminium będą pasowały nie tylko do budynków biznesowych i firmowych, ale również do nowoczesnych domów jednorodzinnych, a nawet do nowych bloków. Na pewno to jakaś odmiana od zwykłych okien PCV. Może w przyszłości będziemy mieli więcej zleceń na montaż takich okien. Teraz są nam już znane.