regeneracja siłownika

Możliwość regeneracji siłowników w hydraulice siłowej

Siłownik to podstawowy element każdego układu hydraulicznego, którego zdaniem jest zamiana ciśnienia hydraulicznego na siłę mechaniczną. W większości sprzętu budowlanego i wielu innych maszynach takie siłowniki to podstawowe elementy tego sprzętu. Niestety ze względu na ich duże obciążenie potrafią się często psuć.

Siłownik hydrauliczny można zregenerować

regeneracja siłownikaO uszkodzeniu siłownika hydraulicznego będą świadczyły na początku przecieki. Jeśli pojawi się olej hydrauliczny na zewnętrznej części siłownika to powinna się nam zapalić lampka, że coś jest nie tak. Każdy sprawny siłownik jest szczelny i nie przepuszcza oleju, natomiast ten uszkodzony niestety zachowuje się zupełnie inaczej. To wina uszczelniaczy, które się zużywają i nie spełniają już swojej roli. Jeśli siłownik tak zostawimy, to możemy się spodziewać, że w najbliższym czasie może on nawet pęknąć. Same siłowniki niestety są dość drogie, dlatego wymiana na nowy powinna wchodzić w grę tylko w ekstremalnych przypadkach. W początkowej fazie uszkodzenia może pomóc regeneracja siłownika hydraulicznego w profesjonalnym warsztacie. Polega ona na użyciu zestawu naprawczego i wymianie zużytych elementów. Najczęściej są to uszczelniacze i zawory. Taka regeneracja kosztuje ułamek tego, co wydalibyśmy na nowy siłownik, dlatego też chętnych na nią nie brakuje. Dobre warsztaty potrafią bardzo szybko wykonać dla nas taką usługę, gdyż wiedzą, że maszyny nie powinny stać zbyt długo.

Współpraca z dobrym warsztatem regenerującym siłowniki hydrauliczne to gwarancja krótkich przestojów. Często taka naprawa trwa tylko parę dni i już nasz sprzęt może pracować dalej. To duża oszczędność pieniędzy, zwłaszcza podczas pracy na kontrakcie, gdzie każda godzina przestoju może wygenerować nam niesamowite koszty, których nie będziemy w stanie pokryć.