Najlepsza pasza dla koni

Gdy zastanawiamy się w jaki sposób żywić konia to musimy wiedzieć, iż w jego diecie najważniejsza jest trawa oraz siano. To najbardziej naturalne składniki, które potrafi jeść niemal całą dobę. Dzieje się tak również w warunkach naturalnych. Dlatego warto przede wszystkim podawać te dwa elementy i ewentualnie je wzbogacać.

Dobry sposób żywienia dla konia

pasza dla konia suchaPosiadacze koni na pewno wiedzą w jaki sposób karmić zwierzę w zależności od jego wieku, płci, a też od aktywności fizycznej. Dlatego tak ważna jest pasza dla konia sucha, która jest doskonałym uzupełnieniem stałych porcji siana oaz trawy w diecie stworzenia. Dla konia bardzo ważne jest to, aby miał ciągle pełny żołądek, gdyż wtedy niweluje się wytwarzanie kwasów trawiennych. To poprawia komfort zdrowia konia. Dodatkowo niekiedy siano czy trawę trzeba wzbogacić odpowiednią mieszanką składników jak siemię lniane, makuchy, łupiny słonecznika czy soi, które bogate są w minerały oraz witaminy. Wiele osób poleca też stosowanie kratek, które ograniczają pobierane ilości pokarmu przez konia na raz. W ten sposób dokładnie żuje mniejsze ilości, a to zapobiega problemom gastrycznym. Należy jednak też mieć świadomość, iż konie uwielbiają jeść o stałych porach, a nagłe zmiany w diecie powodują u nich wiele stresu. Dlatego nowe mieszanki powoli dodawajmy do starej karmy, aby zwierzę mogło przyzwyczaić się do nowości. W ten sposób unikniemy niechcianych reakcji zdrowotnych.

Najlepszym wyborem żywieniowym dla konia jest oczywiście trawa oraz siano. Niekiedy jednak należy stosować specjalistyczne pasze, dzięki którym koń wzbogaca swój organizm o niezbędne składniki odżywcze. Pamiętajmy też, iż koń musi mieć stały dostęp do wody, a największe jej ilości powinien dostawać w okresie letnim.