Najlepszy czas na żeglowanie

Osoby, które kochają spędzać czas nad wodą praktycznie o każdej porze roku dobrze czują się nad brzegiem jeziora. Jesienią i zimą dotleniają cały organizm spacerując po plaży, a wiosną i latem wybierają rozrywki związane z pływaniem, żeglowaniem, nurkowaniem i łowieniem ryb. Jeżeli chodzi o żeglowanie, to w ciągu całego roku mamy zaledwie kilka miesięcy w trakcie których możemy skorzystać z tej atrakcji. Kiedy zatem najlepiej wybrać się na Mazury?

 

Czarter jachtów na Mazurach to najlepszy pomysł na spędzanie wolnego czasu

Oficjalnie rozpoczęcie sezonu w większości kurortów ma miejsce pierwszego maja. Jest to długi wolny weekend w trakcie którego pierwsze grupy turystów przyjeżdżają nad jeziora. Żeglowanie o tej porze roku ma jednak swoje minusy. Nie zawsze dopisuje nam pogoda, a i ceny za czarter jachtów na Mazurach nie są najniższe. Zdecydowanym plusem pływania po jeziorach o tej porze brak turystów. Jeżeli już spotykamy jakieś osoby, to częściej spacerują one po lądzie niż wybierają się na łódki. W zasadzie już od początku maja możemy odwiedzać ulubione przystanie.

czarter jachtów na MazurachNiemniej jednak w tym okresie chętnie wybieramy się na jednodniowy rejs. Kolejną taką symboliczną datą jest Boże Ciało, wtedy również mamy kilka wolnych dni, ale za to na Mazurach można już spotkać całą rzeszę turystów. Jeśli pogoda dopisuje to żaglówkę możemy wynająć na przykład na cztery dni. Od tego momentu zaczyna się już prawdziwy sezon żeglarski. Jeśli chcemy skorzystać z ostatniej chwili w której nad jeziorem nie będzie jeszcze zbyt dużo ludzi, to każdy weekend czerwca będzie ku temu świetną okazją. Kiedy tylko oficjalnie rozpoczynają się wakacje wszystkie kurorty tętnią życiem. W tym czasie można liczyć na przystępne ceny, ale za to z wolnymi terminami może być znacznie gorzej. Dlatego też, jeżeli planujemy wyjazd nad jezioro w pełni lata, to zawczasu dobrze jest zarezerwować sobie łódkę i jakiś nocleg. Dosyć popularnym okresem na żeglowanie jest także wrzesień. Przy dobrych wiatrach można liczyć także na ciepłą pogodę, a i turystów jest znacznie mniej. Pamiętajmy jednak, że w tym okresie aura może być bardzo kapryśna.