Najlepszy pojazd dla inwalidy

W naszym kraju jest kilkadziesiąt tysięcy ludzi, którzy nie mogą się samodzielnie przemieszczać, a drugie tyle ma określoną niepełnosprawność. Takie osoby nie mają w życiu łatwo, szczególnie, że nie ma wielu udogodnień dla nich.

Jaki i autami jeżdżą niepełnosprawni?

najlepsze auto dla niepełnosprawnychBez względu czy jest się niepełnosprawnym od urodzenia czy też nabyło się niepełnosprawność w ciągu życia, to zawsze napotyka się na te same trudności. Przede wszystkim, są to wysokie krawężniki, schody, stronę podjazdy czy brak wind. W obliczu takich przeszkód, większość niepełnosprawnych osób jest uziemiona w domu, dlatego też potrzebują one specjalnego pojazdu, który zapewni im samodzielność. Najlepsze auto dla niepełnosprawnych, musi być nieduże, ekonomiczne i dostosowane do indywidualnych potrzeb. Teoretycznie, państwo udziela takim osobom wsparcie w formie dofinansowania w wysokości nawet dwudziestu tysięcy złotych, na dostosowanie pojazdu do wymogów osoby niepełnosprawnej. Wysokość dofinansowania jest uzależniona od dochodów jakie inwalida uzyskuje, zatem kwota może być różna. Nie mniej jednak jest to znacząca pomoc w uniezależnieniu się tej grupy społecznej, która często jest spychana  na margines. Pojazdy, którymi jeżdżą niepełnosprawni, mogą mieć zamontowane dowolne udogodnienia czy nawet modyfikacje kierownicy, lewarka lub kierunkowskazów, a już na pewno pedałów gazu, hamulca i sprzęgła. Warto wspomnieć, że inwalidzi poza samochodami, mogą też jeździć skuterami, które również są dopasowana do ich potrzeb.

Na rynku działa kilka firm zajmujących się produkcją samochodów dla inwalidów, które od nowości mają zamontowane odpowiednie wyposażenie ułatwiające korzystanie osobom z różnymi niepełnosprawnościami. Ponadto jest też wiele zakładów samochodowych, które zajmują się dostosowaniem aut.