Naturalne zapachy do saun

Korzystanie z sauny jest popularne przede wszystkim dlatego, iż wpływa niezwykle korzystnie na cały organizm. Dlatego tak duża liczba osób decyduje się na montaż sauny w swoim domu a nawet mieszkaniu. Wiele osób korzysta z saun o tradycyjnej budowie, a część z klientów decyduje się na budowę sauny na podczerwień. Jednak obok właściwości zdrowotnych, sauna może też dotykać sfery zmysłowej czyli zapachu.

Jak olejki w saunie wpływają na samopoczucie?

zapachy do saunyDzięki szerokiej ofercie olejków o różnym składzie, możliwe jest skomponowanie nie tylko przyjemnego, ale także niezwykle kojącego zapachu, który pomoże nam w odpoczynku i regeneracji w saunie. Zapachy do sauny są oferowane dla osób, które lubią olejki naturalne. Spośród nich możemy wyróżnić olejki eukaliptusowe, cedrowe, sosnowe czy pomarańczowe. Czasami są one mieszane ze sobą po to, aby uzyskać jeszcze bardziej przyjemną woń. Połączenie mikroklimatu oraz pożytecznego działania gorącego powietrza w saunie z olejkami eterycznymi działa niezwykle dobrze na organizm, który potrzebuje szybkiego pobudzenia i regeneracji po ciężkiej pracy i czy intensywnych przeżyciach. Aromaterapia w saunie jest niezwykle szeroko stosowana w leczeniu zaburzeń funkcjonowania górnych dróg oddechowych. Dzięki aromaterapii pobyt w saunie jest polecany osobom, zmagającym się z przewlekłymi dolegliwościami zatok przynosowych i innymi zaburzeniami oddychania poprzez nos.

Przygotowanie olejku, który ma być użyty do terapii zapachowej w saunie jest niezwykle proste. Wystarczy rozcieńczyć dany olejek, i polać nim rozgrzane kamienie. Ta szybka metoda ma swoje zastosowanie w saunie tradycyjnej, i jest praktykowana przez osoby prowadzące salony aromaterapii w saunie, jak i właścicieli prywatnych saun fińskich.