Niezawodne kurtyny z folii PCV

 

Zastosowanie przegród przemysłowych wykonanych z folii PCV jest najlepszym rozwiązaniem na dokonanie separacji powierzchni hal, izolacji wejść do punktów handlowych czy do chłodni lub mroźni. Przemawiają za tym dobre parametry izolacji cieplnej, odporność oraz stosunkowo niska cena i łatwość montażu.

Budowa i właściwości przegród foliowych PCV

kurtyny paskowe pcvW halach różnego przeznaczenia najczęściej spotykamy montowane już od wielu lat kurtyny paskowe PCV oraz przegrody wykonywane z dużych połaci folii. W przypadku kurtyn paskowych są one montowane na zawiesiach w taki sposób by poszczególne pasy folii zachodziły na siebie tworząc szczelną barierę. Rodzaj, szerokość i grubość pasów folii jest dobierana indywidualnie po dokonaniu analizy potrzeb izolacji termicznej i akustycznej w danej jednostce. Dla bezpieczeństwa personelu pasy folii na krawędziach są zaokrąglone. Producenci oferują bardzo zróżnicowane, specjalistyczne kurtyny paskowe, które mogą sprostać najróżniejszym warunkom środowiska pracy. Przykładem mogą być kurtyny do mroźni oraz do ochrony stanowisk spawalniczych. Folia PCV używana do budowy kurtyn przemysłowych jest wystarczająco odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz na agresywne substancje chemiczne. Oprócz walorów izolacji cieplnej i akustycznej kurtyny są doskonałym sposobem zabezpieczających przed przemieszczaniem się wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń i owadów. Przegrody paskowe są stosowane również na wlotach do komór roboczych wielu urządzeń tworząc bezpieczną barierę.

Z ekonomicznego punktu widzenia kurtyny przynoszą bardzo duże oszczędności energii wydatkowanej na ogrzewanie pomieszczeń oraz wpływają na wzrost jakości i wydajności pracy. Dzięki przegrodom z folii PCV można w stosunkowo tani sposób stworzyć przyjazne i komfortowe warunki na stanowiskach pracy.