Ochrona ogrodzeń w stajniach jeździeckich

W stajniach jeździeckich uczy się jeździć konno, a także robi się to po prostu dla rekreacji. Bardzo fajne są takie stajnie, które posiadają rozległe tereny jeździeckie, gdzie każdy może się wyszaleć i nie musi się ograniczać do jazdy w kółko po padoku. Wiele stajni ma takie tereny, gdzie konie nawet same sobie wypoczywają po ciężkim dniu pracy.

Elektryzator sieciowy do zasilania ogrodzenia

elektryzatory sieciowe do zasilaniaGdy stadnina liczy sobie wiele hektarów, to robi się z tego już porządny teren do upilnowania. Jako, że konie nie raz próbują przeskakiwać lub forsować ogrodzenie, zwłaszcza gdy poczują zew wolności, to przyda się w takim przypadku jakiś środek zapobiegawczy temu niebezpieczeństwu. Od lat na stadninach stosuje się ogrodzenia pod napięciem, które skutecznie utrudniają opuszczenie stadniny przez konie. Takie elektryzatory sieciowe do zasilania ogrodzenia podłącza się do drutu rozłożonego wzdłuż ogrodzenia po wewnętrznej stronie. Podłączenie do tego drutu elektryzatora sprawia, że drut będzie pod napięciem. Nie jest to napięcie zabójcze dla konia, gdyż w końcu nie o to chodzi, ale trzeba tutaj zaznaczyć, że pewien próg bólowy musi jednak zostać osiągnięty. Koń to mocne zwierzę i mały impuls elektryczny może nie wystarczyć. Oczywiście nie można też przesadzić. Na szczęście elektryzatory stworzone specjalnie do zasilania takich ogrodzeń dla koni są odpowiednio wyważone, a dzięki temu bezpieczne i skuteczne w zapobieganiu wydostawania się zwierząt na zewnątrz.

Elektryzator do ogrodzenia można kupić w każdym sklepie jeździeckim, gdyż nie jest to jakieś szczególnie niebezpieczne urządzenie. Pamiętajmy jednak, aby nie dokonywać w nim żadnych usprawnień, ani modyfikacji, ponieważ możemy w takim przypadku przekroczyć granicę dopuszczalną przez prawo i mieć z tego tytułu nawet poważne kłopoty.